Перейти до вмісту

Рекомендовані повідомлення

В 21.03.2017 в 21:19, dorotello сказал:

А чи хтось розглядав варіант договору доручення. Наприклад такого змісту:

 

 

Чи можна таким чином уникнути РРО?

К-сожалению, не прокатит,

т.к.

преамбула Закона об РРО

"Цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі."

далее, в определении терминов

"розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, "

получается что будет 2 опрерации:

1 - прием наличніх средств

2 - по договору доручення сдать наличку в банк.

 

и на 1 - уже нужен РРО.

Прокатит пока только вариант с отсылкой покупателя с наличкой в отделение банка - там дадут квитанцию/чек/соответств-й документ - и уже потом покупатель получает  товар у вас.

ИМХО.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, el2011 сказав:

К-сожалению, не прокатит,

т.к.

преамбула Закона об РРО

"Цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі."

далее, в определении терминов

"розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, "

получается что будет 2 опрерации:

1 - прием наличніх средств

2 - по договору доручення сдать наличку в банк.

 

и на 1 - уже нужен РРО.

Прокатит пока только вариант с отсылкой покупателя с наличкой в отделение банка - там дадут квитанцию/чек/соответств-й документ - и уже потом покупатель получает  товар у вас.

ИМХО.

 

А якщо на різних підприємців?

Той, що приймає готівку переказує за дорученням іншому підприємцю.

Перший не торгує товарами з Рро?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если на разных - а за что тогда принимает наличку первый(приемщик) нала? На основании какого именно договора (между предпринимателями)? Приведенный, доручення - не подойдет, см. ниже

Это уже будет больше похоже на какую-то из финопераций - надо смотреть и виды деятельности (разрешены/нет именно  приемщику нала) и не попадает ли такая деятельность под лицензирование. От НБУ которое...

 

П.С. Лучше тогда уже заключать договор с банком, сажать человека из банка у себя. Но это дороговато. Надо узнавать - может и РРО тогда дешевле в итоге выйдет. Либо-же - отправлять всех покупателей с налом через отделение банка. Да, неудобно, мягко говоря.

Змінено користувачем el2011
добавление инфо

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
05.04.2017

Наразі відсутній перелік складних побутових товарів щодо якого запроваджено обов’язкове застосування РРО

Як відомо, Законом України від 20.12.2016 № 1791- VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон), який набрав чинності 01.04.2017 року, запроваджено обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів.

Відповідні норми стосуються суб’єктів господарювання малого (мікро) бізнесу, оскільки переважна більшість цих фізичних осіб-підприємців працюють на ринках або мають мережу, розташовану у торгових центрах, торгових рядах або окремо і на сьогодні саме ними реалізується значна кількість зазначених товарів.

Згідно вимог Прикінцевих та перехідних положень даного Закону Кабінет Міністрів України зобов’язано у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.

Так, станом на 31.03.2017 року, Кабінетом Міністрів України мав бути встановлений Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Враховуючи, що тримісячний термін виконання вимог Закону минув, а також приймаючи до уваги той факт, що прийнята на засіданні КМУ 16.03.2017 року редакція постанови КМУ «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій», станом на сьогодні, не набрала чинності, та навпаки викликала значний суспільний резонанс щодо необґрунтовано значної кількості «дрібних» побутових товарів у запропонованому нею переліку, до ДРС звернулись підприємці з проханням висловити офіційну позицію ДРС з приводу наступних питань:

  1. Чи повинні суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, застосовувати РРО з 01.04.2017 року?
  1. Чи мають право органи доходів та зборів здійснювати заходи контролю за додержанням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»?

Позиція ДРС щодо питання застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів

Ні, суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, не повинні застосовувати РРО з 01.04.2017 року. 

Законом України від 20.12.2016 № 1791- VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон № 1791), який набув чинності 01.01.2017, було запроваджено ряд змін у правовому регулюванні механізму застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Зокрема, статтю 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), доповнено новим абзацом відповідно до якого термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей цього Закону вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів».

Слід зазначити, що пунктом 25-1 статті 1 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що технічно складними побутовими товарами є непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Також, статтею 2 згаданого вище Закону встановлено, що Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України.

При цьому, пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1791 Кабінет Міністрів України зобов’язано у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.

З приводу зазначеного, ДРС вважає за необхідне поінформувати про наступне.

Увага до вказаних змін з боку ДРС пов’язана із виникненням у подальшому підстав для здійснення контролю за додержанням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», здійснення якого покладено на органи доходів і зборів.

Так, з моменту затвердження та набрання чинності проекту постанови та затвердженого нею Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію відповідних товарів, зобов’язані застосовувати РРО.

При цьому, Законом № 1791 також внесено зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України та пунктів 1, 6, 8, 9, 10 статті 9 Закону, згідно яких, право платників єдиного податку першої, другої та третьої груп не застосувати РРО не поширюватиметься у разі реалізації ними технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, що автоматично тягне за собою вимогу щодо придбання РРО для провадження подальшої господарської діяльності такими суб’єктами.

На засіданні Кабінету Міністрів України 16.03.2017 року було прийнято проект постанови «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – проект постанови) за умови його доопрацювання з урахуванням зауважень та пропозицій ДРС.

Доопрацьована постанова до редакції якої за пропозицією ДРС було внесено суттєві зміни в частині скорочення змістового наповнення Переліку шляхом виключено з нього 77 товарів по відповідних групах, набирає чинності по закінченню 30 днів з дня її опублікування.

Cлід підкреслити, що проектом постанови, розробником якого є Мінекономрозвитку, запропоновано виключити із постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 № 506 «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів» Додаток 1, яким визначено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні.

Звертаємо увагу, що до набрання чинності прийнятої 16.03.2017 року та доопрацьованої редакції проекту постанови, Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 № 506застосуватись органами доходів і зборів заходів під час здійснення ними контролю за додержанням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) не може, оскільки він був виданий до набуття чинності змінами, внесеними у Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», і не відповідає його цілям.

Таким чином, до набрання чинності відповідної постанови та затвердженого нею Переліку, у суб’єктів господарювання та органів доходів і зборів відсутні об’єктивні критерії, які б надавали чітку можливість відносити або не відносити себе до учасників правовідносин, пов’язаних із застосуванням РРО у випадку реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

У зв’язку із зазначеним, здійснення органами доходів і зборів заходів контролю за додержанням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) без посилання на конкретні позиції Переліку буде порушувати принципи, за якими здійснюється державний нагляд (контроль), визначені статтею 3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Джерело: Державна регуляторна служба України

  • Подобається 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

РРО: перелік груп технічно складних побутових товарів діє з 8 травня

  • Лента новостей
  • Печать
  • E-mail
 

Для запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари, а також забезпечення реалізації прав споживачів у разі придбання товарів неналежної якості, визначено Перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Законодавством встановлено обов'язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів. В рамках реалізації норм законодавства Урядом визначено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Постанова КМУ від 16.03.17 р. № 231 набуде чинності з 08.05.17 р. («Урядовий кур’єр» від 07.04.17 р. № 66).

Джерело: «Баланс Клуб»

  • Подобається 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Государственная регуляторная служба Украины не утвердила данный документ и подготовила перечень товаров, которые должны быть исключены из вышеуказанного Перечня, утвержденного постановлением КМУ,

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

РРО на продажу сложных бытовых товаров – с 7 мая

http://chp.com.ua/newspaper-news/item/48266-rro-na-prodazhu-slozhnykh-bytovykh-tovarov-s-7-maya

Постановлением КМУ от 16.03.2017 г. № 231 утвержден Перечень групп технически сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту (обслуживанию) или гарантийной замене, в целях применения регистраторов расчетных операций. Этим перечнем должны руководствоваться предприниматели – плательщики единого налога при определении права работать без РРО. Постановление вступает в силу через 30 дней после официального опубликования (ранее предусматривалось, что оно будет действовать со следующего квартала после опубликования). Опубликовано оно 7 апреля 2017 года в газете «Урядовий кур’єр» № 66. Следовательно, применять РРО единщики обязаны с 7 мая 2017 года.

О том, можно ли выделить в магазине отдел для торговли такой техникой, а остальные товары продавать без РРО, читайте в «Частном предпринимателе» № 5 (с. 31). Ответ на вопрос, нужен ли РРО при торговле сложной бытовой техникой по безналичному расчету и какой документ выдавать покупателю в этом случае, опубликован в «Частном предпринимателе» № 7.

  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То кто даст ответ на 

Цитата

Можно ли выделить в магазине отдел для торговли такой техникой, а остальные товары продавать без РРО

Список конечно нормально так росширили, раньше сантехника не попадала, а теперь все насосы и счетчики тут.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Виктор0023 сказал:

То кто даст ответ на 

Список конечно нормально так росширили, раньше сантехника не попадала, а теперь все насосы и счетчики тут.

Список не расширили, насосы и счётчики и раньше попадали.

Если ФОП в одной точке по одному товару попал на РРО, то должен использовать РРО во всех точках торговли и для всех товаров.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, oboroten сказал:

Государственная регуляторная служба Украины не утвердила данный документ и подготовила перечень товаров, которые должны быть исключены из вышеуказанного Перечня, утвержденного постановлением КМУ,

Мне кажется, что ведомство Ляпиной согласовало именно приведенный список.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку.

×