Перейти до вмісту
admin

MasterCard отказался отвечать на вопросы kurs.com.ua

Рекомендовані повідомлення

Гість Анна

Его можно будет посмотреть. Записывали утром, в эфир выйдет скорее всего на днях.

Журналисты этой темой начали интересоваться. Если ответ из банка придет отрицательный, надо найти юридическую компанию, которая возьмется вести дело по коллективному иску.

По поводу гонорара юристам, надо будет согласовывать. В случае выигрыша Юр. фирма возьмет или процент от суммы компенсации или надо будет оплачивать их работу по мере рассмотрения дела.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Его можно будет посмотреть. Записывали утром, в эфир выйдет скорее всего на днях.

Журналисты этой темой начали интересоваться. Если ответ из банка придет отрицательный, надо найти юридическую компанию, которая возьмется вести дело по коллективному иску.

По поводу гонорара юристам, надо будет согласовывать. В случае выигрыша Юр. фирма возьмет или процент от суммы компенсации или надо будет оплачивать их работу по мере рассмотрения дела.

Если не сложно, сможете сбросить точную информацию когда она у Вас появится? 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Гість Нata

С ОТР та же история. Муж делал покупки через PayPal, счета были в гривне, банк списал дополнительно почти 1000 грн. Ругня с банком ни к чему не привела, написал напрямую на PayPal, они ответили, что вернут деньги. Цель обращения была заставить PayPal выяснять отношения с банком, потому что напрямую бесполезно.

У меня же MasterCard  и Visa в Укрсиббанке. Так как у меня ребенок учится за границей, то возникает постоянная проблема снятия денег за границей по карте Visa. Раньше пользовались долларовой, но когда возникла проблема с покупкой валюты, начали пользоваться гривневой. До 9 января (последнее снятие) особых проблем не было,но после того, как госпожа Гонтарева с трибуны ВР заявила, что валюта украинцам не нужна, а те, кто едет за границу, пусть расплачиваются гривневой картой, ситуация кардинально изменилась и  курс конвертации тоже зашкаливает, как у всех. Пыталась выяснить в отделении банка, там вообще были не в курсе. Начальник отделения при мне позвонил в колл-центр банка, ему рассказали (и мне потом то же самое), что курс конвертации устанавливает казначейство Укрсиббанка и он может отличаться от официального курса НБУ. На вопрос, насколько он может отличаться от курса обмена банка, мне рассказали, что обмен валют - это кассовая операция, а снятие денег по карте - это безналичная операция, поэтому курсы отличаются. Профессионалы, да? :) Еще мне сказали, что курс конвертации указан на  сайте, после чего я попросила начальника отделения банка найти этот курс на их сайте. Не нашел :) Пришлось искать самой, до-о-олго искать но таки нашла. Там указан курс блокирования, и курс  конвертации на момент списания с карты. На сегодняшний день:

Курс блокування   Курс списання                       USD/UAH 17.50   UAH/USD 22.00   USD/UAH 18.30   UAH/USD 20.70 EUR/USD 1.10   USD/EUR 1.17   EUR/USD 1.115   USD/EUR 1.165 EUR/UAH 20.50   UAH/EUR 25.00   EUR/UAH 21.80   UAH/EUR 24.10

 

Я пыталась дозвониться в Нацбанк, хотела узнать, на каком основании банки такое творят, потому что в банке мне так ничего и не объяснили и никаких бумаг не предоставили. Наивная, да? Хотя люди по телефону попадались хорошие :) Но  туда, куда меня все отправляли, так и не дозвонилась :)

Тоже считаю, что надо поднимать бучу любыми способами, начиная от жалоб в МПС (действует), и заканчивая написанием писем в Нацбанк и АП. Потому что Приват сейчас выглядит самым порядочным банком :) А то, как кредиторам курс задним числом персчитывать - до да, даже закон сваяли наши депутаты, типа путь вся страна останется лохами, а эти сильно кричат. А как втихаря коммерческим банкам оббирать и без того уже запоясанный по самое никуда народ - так пожалуйста.

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Управляючому АТ “Сбербанк Росії”

Криворізьке відділення №3

Адреса: 50036. Дніпропетровська обл.

м.Кривий Ріг. Вул Мелешкіна 14 а.

Телефон: (056) 493-02-68, 493-02-69.

копія 1. Генеральна Прокуратура України

Адреса: 01601, м. Київ;

МСП-601, вул. Різницька, 13/15

Тел. 200-7662

Факс: 280-2269

Web-сторінка: http://www.gp.gov.ua/

Національний Банк України

ГОНТАРЕВА Валерія Олексіївна

копія 2. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9

Довідка телефонів НБУ (38 044) 253-01-80,

ЗАЯВА

про вжиття заходів реагування на порушення банківського законодавства.

15.12.2014 г. Я..... перебуваючи в Криворізькому відділені №3 АТ”Сбербанк росії”за адресою: Адреса: 50036, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 14а звернулися до головного фахівця з обслуговування ......за консультацією. Мені, та моїй дружині потрібна була карта банку при перерахуванні на яку гривні ми мали змогу отримати долар США за кордоном, моя донька має намір поступити на навчання до коледжу США а так як готівковий долар ми з дружиною купити в банках не маємо змоги, бо його там просто немає,то ми вирішили купити його за кордоном, конвертувавши з гривні. Головний фахівець з обслуговування ........ порекомендувала нам пакет продуктів та послуг “Універсальний”по картах Visa . На мої запитання по якому курсу та на яких умовах буде проходити конвертація гривні в долар США, чи є в банку курси валют при проведенні операцій за платіжними картками, на який строк та скільки банк блокує коштів при конвертації та на який день та по якому курсу списує кошти, які ліміти встановлені на пакеті “Універсальний” та чи є можливість їх підняти. Головний фахівець з обслуговування ...... відповіла: у банка немає курсу валют при проведенні операцій за платіжними картками, всі операції проходять зразу по курсу карти Visa а потім по готівковому курсу купівлі продажу банку, за конвертацію 1% від суми, проведення розрахунків по операціях видачі готівки в іноземних банках 1% + 3 дол.США, понад встановлені ліміти 1% від суми, блокується 3% від суми проведеної операції на строк від 3 до 10 банківських днів, розблокування проходить на день списання та списується по готівковому курсу валют, встановленому на сайті банку, та повертається власнику на картку, якщо курс валют офіційно не змінився або перераховується по новому курсу на момент списання коштів. Встановлені максимальні ліміти при конвертації гривні в дол.США за кордоном, 15000 грн.,згідно з наказом НБУ, які головний фахівець з обслуговування...... підняла, зателефонувавши до Києва, з 15.12.2014р. до 21.12.2014р. З нами були підписані договори щодо обслуговування на умовах пакету продуктів та послуг “Універсальний” та видані миттєві без іменні пластикові картки, № 4524340237661110 та № 4524340234742616. Так як на картки вже була можливість зараховувати кошти ми з дружиною поклали в касі банку на кожну картку 30000 мені та 27000 дружині, на два дні зняття по встановленим банком лімітах. На 15.12.2014р. курс купівлі продажу готівкового дол.США в Криворізькому відділені №3 АТ”Сбербанк росії”за адресою: Адреса: 50036, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 14а був: 16.0 — 16.48. Євро: 19.60- 20.53. 16.12.2014р. перебуваючи за кордоном я зняв з банкомату зі своєї карти 600 Євро, та 800 дол.США з карти дружини і операції було заблоковано, перерахувавши курс я побачив що банк заблокував не 3% від суми проведеної операції а 20% ! та продав мені Євро по 25.0. а долар по 21.0. ! хоча курс курс купівлі продажу готівкового дол.США та Євро в банку на 16.12.2014р. не змінився.! Зателефонувавши на гарячу лінію банку за номером:+380443531515 я запитав чому та за яким наказом було заблоковано суму на 17% вище від вказаної, мені відповіли що, нічого страшного немає, курс нестабільний, гривня падає, долар росте, ось банк і вирішив перестрахуватись а спише по готівковому курсу купівлі продажу банку, на момент списання, через 3-10 днів. На мою вимогу обґрунтувати Законно блокування суми проведеної операції аж на 17% співробітник банку не відповів. 17.12.2014 я зняв 700 дол.США зі своєї карти та 500 дол.США з карти дружини, і операцію знову було заблоковано. Перерахувавши курс конвертації я знову помітив що банк продав мені дол.США по курсу 21.0.! 17.12.2014р. курс купівлі продажу готівкового дол.США та Євро в банку виріс на 2 копійки! Банк повинен був порахувати дол.США: 16.48+5%(конвертація,блокування)= 17.27 21.0(фактичне блокування та списання) -17.27= 3.73(різниця). 2000 дол.США(зняті сумарні кошти)*3.73(різниця)=7460 грн. Банк повинен був порахувати Євро: 20.53+5%(конвертація,блокування)= 21,55 25.0(фактичне блокування та списання) -21.55=3.4.(різниця). 600 Євро*3.45=2070. Таким чином 7460грн.+2070грн.= 9530грн. Але враховуючи що фактично списується тільки 2%(конвертація та проведення розрахунків по операціях видачі готівки в іноземних банках 1% +3дол.США.) Тобто банк повинен був на день списання а це 18.12.2014р.зняти блокування та списати по готівковому курсу купівлі продажу банку, на день списання а це : дол.США -16.54 та Євро-20.53 Розрахунок по дол.США: 16.54 (курс купівлі продажу готівкового долара в банку, на день списання)+ 2% +3дол.США.(конвертація, та проведення розрахунків по операціях видачі готівки в іноземних банках) =16.87 21.0 (фактичне блокування та списання) — 16.87 (правильне списання на 18.12.2014р.) = 4.13(різниця), 2000 дол.США(зняті сумарні кошти)* 4.13(різниця)= 8260грн.-506грн.(3дол.США помножене на кількість операцій по зняттю коштів,10*3*16,87)= 7754грн. Розрахунок по Євро: 20.63 (курс купівлі продажу готівкового євро в банку, на день списання)+ 2% +3дол.США.(конвертація, та проведення розрахунків по операціях видачі готівки в іноземних банках) =21.04 25.0 (фактичне блокування та списання) - 21.04 (правильне списання на 18.12.2014р.) = 3.96 (різниця)= 600Євро(зняті сумарні кошти)* 3.96 (різниця)= 2375грн. -151 (3дол.США помножене на кількість операцій по зняттю коштів,3*3*16,87)= Таким чином банк вкрав у мене 7754+2224=9978 гривень.! Банк грубо порушив ВСІ правила, по перше, банк заблокував не 3% а 20% і більше, по друге, банк фактично списав не протягом 3-10 днів а 18.12.2014р,тобто на наступний день після блокування та конвертації та списав не 2% +3долСША, а 27% +3дол.США. 17.12.2014р. по приїзду із за кордону я зразу зателефонував на гарячу лінію АТ “Сбербанк росії”, з вимогою Законно обґрунтувати фактичне блокування коштів по курсу 21.0грн. за дол.США, та 25.0грн. за Євро, тоді як офіційний курс купівлі продажу готівкового євро та долару в банку практично не змінився. Мені на гарячій лінії повідомили що, блокування та конвертація проходить по картковому рахунку а не по офіційному курсу купівлі продажу готівкового євро та долару в банку, і що картковій рахунок відрізняється від готівкового, на мої заперечення що і я і моя дружина НЕОДНОРАЗОВО запитували і в головного фахівця з обслуговування ...... і по телефону гарячої лінії по якому курсу буде конвертуватись валюта, і нам НЕОДНОРАЗОВО відповідали, блокування та конвертація проходить по офіційному курсу купівлі продажу готівкового євро та долару в банку, нам порадили звернутись у відділення банку де ми отримували картки. На запитання де ми можемо подивитись курси карткового рахунку, чому він на 3-5 грн. відрізняється від готівкового, ким та на якій підставі він формується та як отримати письмове підтвердження курсу, нам відповіли,що дивіться на сайті або запитуйте на гарячій лінії. На сайті АТ “Сбербанк росії” Курси валют при проведенні операцій за платіжними картками НЕМАЄ інформації по картковим курсам: Інформацію про комерційний курс купівлі-продажу іноземних валют для операцій з платіжними картками Банку можна дізнатися у відділеннях Банку та/або у Контакт-центрі. Зателефонувавши в Криворізьке відділеня №3 АТ”Сбербанк росії”за адресою: Адреса: 50036, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 14а я звернувся до головного фахівця з обслуговування ...... з запитанням, чому при заключені договору нас ввели в оману,чому нам не повідомили про комерційний курс купівлі-продажу іноземних валют для операцій з платіжними картками, на яких законних підставах,ким, формується цей курс. ...... відповіла, що вона сама вперше чує про різницю в курсі ,що вона про все дізнається та зателефонує. Через годину вона зателефонувала та сказала що, комерційний курс купівлі-продажу іноземних валют для операцій з платіжними картками піднявся з16.12.2014р. На 20-30% і з чим це пов'язано вона не знає, листа з цього приводу немає, консультацію отримали з Києва. На моє запитання чому нам ніхто не сказав про два курси вона відповіла, що раніше ці два курси не відрізнялись один від одного і більше нічого пояснити не може, просила передзвонити завтра. 18.12.2014р. о 9.15. я зателефонував до головного фахівця з обслуговування...... з запитанням коли та по якому курсу пройде списання коштів з карток, вона відповіла що, сума з карток вже списана 18.12.2014р. по курсу купівлі-продажу іноземних валют для операцій з платіжними картками 21.0 дол.США. та 25.0 Євро. Я запитав, на яких Законних підставах банк списав кошти на другий день після проведення операції, а не в межах 3-10 днів як обіцяв, та де,хто та на яких Законних підставах формує курс по карткам,просив показати документ....... відповіла що, всі запитання в Київ. Закон України Про банки і банківську діяльність. Стаття 55. Регулювання відносин банку з клієнтом. Відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та угодами (договорами) між клієнтом та банком. Банк зобов'язаний докладати максимальних зусиль для уникнення конфлікту інтересів працівників банку і клієнтів, а також конфлікту інтересів клієнтів банку. Банкам забороняється вимагати від клієнта придбання будь-яких товарів чи послуг від банку або від спорідненої чи пов'язаної особи банку як обов'язкову умову надання банківських послуг. Стаття 56. Право клієнта на інформацію. Клієнт має право доступу до інформації щодо діяльності банку. Банки зобов'язані на вимогу клієнта надати таку інформацію: 4) ціну банківських послуг; Стаття 58. Відповідальність банку за своїми зобов'язаннями Банк відповідає за своїми зобов'язаннями всім своїм майном відповідно до законодавства. З 4 квітня 2014 року офіційний курс гривні до іноземних валют та курс банківських металів визначається Національним банком України на поточний робочий день і діє з часу їх встановлення до наступного перегляду. Офіційний курс гривні до долара США розраховується як середньозважений курс продавців і покупців, що склався поточного робочого дня за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України. Про це зазначається в постанові Правління Національного банку України від 31 березня 2014 року №180“Провнесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів”, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 1 квітня 2014 року за № 375/25152. Прошу АТ “Сбербанк росії” провести перевірку викладених мною фактів, надати письмову інформацію,відповідь, на яких законних підставах, хто, формує комерційний курс купівлі-продажу іноземних валют для операцій з платіжними картками, та чому він з 16.12.2014.р. істотно відрізняється від офіційного курсу купівлі продажу готівкового євро та долару в банку. Прошу АТ “Сбербанк росії”, провести конвертацію, за проведення розрахунків по операціях видачі готівки в іноземних банках, по законно правильному курсу купівлі-продажу іноземних валют для операцій з платіжними картками, встановленому в постанові Правління Національного банку України від 31 березня 2014 року №180“Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів” та інших норм та положень НБУ. Прошу АТ “Сбербанк росії” повернути кошти в сумі :7754+2224=9978 гривень. на мій картковий рахунок № 4524340237661110. В іншому випадку я буду змушений звернутись до прокуратури, НБУ, та суду. Про результати даної заяви повідомити мене письмово у встановлений КПК України термін. Відповідно до ч. 8, 9 статті 7 Закону України «Про Національний банк України” Національний банк України здійснює банківське регулювання та нагляд, веде Державний реєстр банків, здійснює ліцензування банківської діяльності та операцій у передбачених законами випадках.

Згідно до ч. 3 ст. 55 цього Закону Національний банк України здійснює постійний нагляд за дотриманням банками, їх підрозділами, афілійованими та спорідненими особами банків на території України та за кордоном, банківськими об'єднаннями, представництвами та філіями іноземних банків в Україні, а також іншими юридичними та фізичними особами банківського законодавства, нормативно-правових актів Національного банку і економічних нормативів. Відповідно до ст. 1 Закону України „Про звернення громадян” громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

(Це перша,емоційна заява,піся їх відповіді буду подавати скаргу до суду,я вже підготувався,по всім правилам.) P.S.До речі,пркуратура,ОБЕП,відкривають кримінальне провадження проти дій банку.

  • Подобається 5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

НБУ, своими играми с индикативным курсом, конечно доиграется до очередного майдана...

  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Гість Просто Вася

Приват не откажется от халявных денег. Следовательно знали на что могут надавит  потерпевшии, и знают, как можно давить на друзей-конкурентов. Возможно могут и помочь опустить братух. Эй приват давай юристов !!! Новых вкладчиков получите и с компенсации за моральный ущерб возьмете. А кто то пробовал валютной картой за молоко рассчитываться на Украине , по  какому курсу спишут, и как объяснят?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня - тоже OTP. Подскажите пожалуйста, в каком месте Договора Вы это нашли?

договір про видачу та обслугов. карток

п.4.2 - Застереження.

(договор от мая 2013)

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Возможно могут и помочь опустить братух. Эй приват давай юристов !!! Новых вкладчиков получите и с компенсации за моральный ущерб возьмете.

В условиях отсутствия естественной конкуренции, получится монополия. Многие ведь предпочли бы покупать электроэнергию у того, кто дешевле предложит, не будет отключать когда вздумается, а не получается. Поставщик один. Что-то не нравится - сиди в темноте или плати сколько скажут.  

 

Да и что бы не говорили, юристы там так себе, а за что менеджерам платят совсем не понятно... как и в остальных банках, шевелятся наверное только после прочтения форумов. То комиссии ставят, заоблачные, чтоб прикрыть нарушения как бы законным правом, потом дошло, что косяк с комиссиями большими - прячут комиссии.

 

Хоть бы коньячка что-ли бутылочку кому поставили, за совет дельный со стороны, а то уже опять оптом в лужу садятся со своими юристами работающими за еду... :D :D :D

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А кто то пробовал валютной картой за молоко рассчитываться на Украине , по  какому курсу спишут, и как объяснят?

На удивление, списывают по карточному курсу.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Гість Михаил

С ОТР та же история. Муж делал покупки через PayPal, счета были в гривне, банк списал дополнительно почти 1000 грн. Ругня с банком ни к чему не привела, написал напрямую на PayPal, они ответили, что вернут деньги. Цель обращения была заставить PayPal выяснять отношения с банком, потому что напрямую бесполезно.

У меня же MasterCard  и Visa в Укрсиббанке. Так как у меня ребенок учится за границей, то возникает постоянная проблема снятия денег за границей по карте Visa. Раньше пользовались долларовой, но когда возникла проблема с покупкой валюты, начали пользоваться гривневой. До 9 января (последнее снятие) особых проблем не было,но после того, как госпожа Гонтарева с трибуны ВР заявила, что валюта украинцам не нужна, а те, кто едет за границу, пусть расплачиваются гривневой картой, ситуация кардинально изменилась и  курс конвертации тоже зашкаливает, как у всех. Пыталась выяснить в отделении банка, там вообще были не в курсе. Начальник отделения при мне позвонил в колл-центр банка, ему рассказали (и мне потом то же самое), что курс конвертации устанавливает казначейство Укрсиббанка и он может отличаться от официального курса НБУ. На вопрос, насколько он может отличаться от курса обмена банка, мне рассказали, что обмен валют - это кассовая операция, а снятие денег по карте - это безналичная операция, поэтому курсы отличаются. Профессионалы, да? :) Еще мне сказали, что курс конвертации указан на  сайте, после чего я попросила начальника отделения банка найти этот курс на их сайте. Не нашел :) Пришлось искать самой, до-о-олго искать но таки нашла. Там указан курс блокирования, и курс  конвертации на момент списания с карты. На сегодняшний день:

Курс блокування   Курс списання                       USD/UAH 17.50   UAH/USD 22.00   USD/UAH 18.30   UAH/USD 20.70 EUR/USD 1.10   USD/EUR 1.17   EUR/USD 1.115   USD/EUR 1.165 EUR/UAH 20.50   UAH/EUR 25.00   EUR/UAH 21.80   UAH/EUR 24.10

 

Я пыталась дозвониться в Нацбанк, хотела узнать, на каком основании банки такое творят, потому что в банке мне так ничего и не объяснили и никаких бумаг не предоставили. Наивная, да? Хотя люди по телефону попадались хорошие :) Но  туда, куда меня все отправляли, так и не дозвонилась :)

Тоже считаю, что надо поднимать бучу любыми способами, начиная от жалоб в МПС (действует), и заканчивая написанием писем в Нацбанк и АП. Потому что Приват сейчас выглядит самым порядочным банком :) А то, как кредиторам курс задним числом персчитывать - до да, даже закон сваяли наши депутаты, типа путь вся страна останется лохами, а эти сильно кричат. А как втихаря коммерческим банкам оббирать и без того уже запоясанный по самое никуда народ - так пожалуйста.

Мне PayPAl тоже обещал вернуть. В итоге пока тишина. А Вам вернул?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку.

×