Перейти до вмісту

Каким будет курс 01.04.2024?  

224 користувача проголосувало

Це опитування закрите для нових голосів
  1. 1. Каким будет курс продажи доллара на наличном рынке 01.04.2024? (голосование будет закрыто 10 марта)

    • Менее 36,00
    • 36,00-36,50
      0
    • 36,50-37,00
      0
    • 37,00-37,40
      0
    • 37,40-37,70
    • 37,70-38,00
    • 38,00-38,30
    • 38,30-38,70
    • 38,70-39,00
    • 39,00-39,50
    • 39,50-40,00
    • 40,00-41,00
    • Более 41,00


Рекомендовані повідомлення

Якщо Данилишин каже, що все буде добре, то потрібно готуватися до найгіршого. Це дивний персонаж, завжди говорить, що все буде добре перед тим як все стане погано)

 

 

Богдан Данилишин: Банківська система у цифрах

Банківська система України 2020-2021: визначення сучасних викликів

1) Банківська система України є високо капіталізованою, ліквідною та прибутковою …
• Адекватність регулятивного капіталу (21,8% на 01.11.2020) понад як удвічі перевищує нормативний рівень (10%)
• Ліквідність на коррахунках та у депозитних сертифікатах – 178,9 млрд. грн – понад як утричі перевищує нормативний рівень обов’язкових резервів (53,4 млрд. грн)
• Прибуток банківської системи за 9 місяців 2020 року 37,6 млрд. гривень, рентабельність капіталу – найвища в Європі – 24.4%.
2) Ресурсна база банків впевнено зростає …
• Попри зниження відсоткових ставок гривневі депозити в банківській системі зросли за 10 місяців з початку року на 16%, у тому числі корпорацій – на 15%, домогосподарств – на 17%.
3) Водночас залучені кошти не спрямовуються в економіку.
• Гривневі кредити в економіку за 10 місяців з початку року знизились на 1,3% (у тому числі, у вересні – на 1,1%).
• Головним чином, гривневе кредитування знижувалося у корпоративному сегменті – на 2,9% з початку року, на 1,1% у вересні. Це є результатом списань непрацюючих кредитів з балансів банків за рахунок сформованих резервів, які не заміщувалися новими виданими кредитами.
• Особливо відчутним є зниження кредитування суб’єктів мікро підприємництва (на 2-4% з початку року), які зазнали найбільших втрат в результаті обмежень через коронавірус.
• Важливо відзначити, що головним фокусом уваги більшості центральних банків світу є саме забезпечення неперервності потоку кредитних коштів до малого та середнього бізнесу, який забезпечує робочі місця в економіці.
4) Зростає ризик домінування державних запозичень.
• На фоні відпливу інвестицій нерезидентів в ОВДП та неучасті Національного банку в операціях з державними цінними паперами на вторинному ринку банки залишаються ключовими покупцями державних цінних паперів – їх частка у загальному обсязі ОВДП в обігу перевищила 50%.
• Запланований обсяг позик, які Міністерство фінансів планує залучити в 2021 р. на внутрішньому ринку перевищує обсяг минулого року в 1,5 рази. Оскільки майже 80% потреб у фінансуванні бюджету передбачається покривати за рахунок внутрішніх запозичень, це ставить відповідні вимоги щодо місткості та ліквідності ринку ОВДП, особливо вторинного ринку.
• Суттєве розширення участі держави на внутрішньому ринку запозичень може негативно вплинути на стимули банків здійснювати кредитування реального сектора економіки і відповідно на можливості підтримання процесів відновлення економічного зростання.
5) Рівень проблемних активів, хоч і зменшується, проте залишається дуже високим (найвищим в Європі)
• Обсяг непрацюючих кредитів в банківському секторі становить понад 0,5 трильйони гривень, або майже ½ від загального обсягу виданих кредитів банківської системи. У корпоративному сегменті частка непрацюючих кредитів становить 50,9%.
• Найгірша ситуація у державному банківському секторі, який акумулює ¾ всіх непрацюючих кредитів банківської системи.
6) Що робити?
1. Поглиблення внутрішнього ринку державних цінних паперів шляхом розроблення та впровадження стратегії участі НБУ в торгах на вторинному ринку ОВДП відповідно до Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року.
Серед країн з ринками, що формуються, програми «кількісного пом’якшення» з масштабним викупом державних облігацій на вторинному ринку розпочали центральні банки Угорщини, Румунії, Туреччини, ПАР, Таїланду, Хорватії. Польщі.
2. Розробка та впровадження центральним банком інструментів цільового рефінансування банківських кредитів, наданих суб’єктам економічної діяльності (за визначеними критеріями), що полегшить навантаження на державний бюджет в частині заходів, спрямованих на підтримку економічної діяльності.
3. Створення державної компанії з управління проблемними активами державних банків. Це дозволить сфокусувати ресурси банків на основній функції кредитуванні бізнесу та населення.

  • Лайк 1
  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Mozart сказал:

Народ, вы серьезно? Какие 22? :) Нет, в розовых снах держателей гривневых депозитов, возможно, доллар уже давно на 8 вернулся. Но надо ж отделять сны от реальности. 

Ну, неужели остались люди, которые еще не поняли, ПОЧЕМУ доллар в прошлом году стал 23? И кстати, как долго он продержался на 23? Даже месяц не продержался... Потому что начали откупать так, что за неделю подскочили почти на 2 гривны (перед Новым годом уже было почти 25).
 

У нас в стране становится больше только гривны. Доллара БОЛЬШЕ не становится. 
Все считают, мол, "если введут полный локдаун, то у людей не станет денег, и они начнут продавать свои заначки". 
Поверьте! У кого были заначки, уже давно их продали! Я про более бедные слои населения. И новых у них нет. Они будут просто голодать (и это не для красивого словца).

Почему никто не думает, что ввод полного локдауна приведет к повторению того, что было в марте, когда толпы людей (наших ) хлынули НАЗАД из Польши в Украину? Да, часть осталась там, но многие оттуда УЕХАЛИ. А  в Польше ситуация ухудшается с каждым днем, это видно даже по статистике. Кстати, о статистике: Польша на вчера - на 16-м месте в мире по заболеваемости COVID-19, Украина - с 20-го перешла на 18-е, скоро догонит Польшу. 

Локдаун приведет к полному параличу нашей экономики. А я еще не видел в истории случая, чтобы валюта страны с парализованной экономикой укреплялась... Может, я плохо знаю, так подскажите!

Короче... скажу грубо: "Хватит мечтать. Надо оценивать ситуацию реально". 
Я не верю в резкий обвал гривны, как в 2014-м. Я не жду никаких 50,75 и т.п. 

Но и про 23-24... МОЖНО ЗАБЫТЬ,

На рахунок курсів, то факти нашому пересічному ніщо чого, тут головне вірити і ще раз вірити.

Періодично спілкуюсь з людьми за кордону, які моніторять ситуацію на нашому ринку, більше їх цікавить с/г продукція і відповідно курс нашої грн. відносно євро. Вони замовляють аналітику у різних організації і на рахунок валютних позицій. Те, що прогноз по укріпленню грн. їхній спрвдився фактично один до одного, мене самого колись здивувало..

До чого це, на сьогодні аналітики яким вони замовляли аналіз, дивуються тому курсу який є на сьогодні у нас. Кажуть,що грн. явно виглядає краще ніж повинно бути через відомі всім події.

З моєї сторони тут лише одне в умі "ми країна крайнощів і легко можемо перейти в іншу сторону ".

Думаю настання повного карантину в країні лишилося чекати десь трохи більше місяця.

Змінено користувачем nomer
  • Лайк 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 13.11.2020 в 21:32, witas65 сказав:

Якщо не складно, поясніть, будь ласка, для чого в Луцьку аж 2 рази іти по 100 доларів в Приват, якщо там тьма банків один біля другого з цікавішими курсами і ще більше обмінок?

Працюю за містом. Службовий автобус возить з роботи. На районі де я живу з банками туго, є тільки Приват. В ПОВах курс був дорожче на 10-15 коп.

  • Дякую 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Mozart сказав:

Локдаун приведет к полному параличу нашей экономики. 

А чому б не ввести карантин на новорічні свята? З 25 грудня по 14 січня. Так купа державних вихідних. Промисловість ітак не працює в цей період.

  • Лайк 1
  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Соломон сказал:

Працюю за містом. Службовий автобус возить з роботи. На районі де я живу з банками туго, є тільки Приват. В ПОВах курс був дорожче на 10-15 коп.

Зараз все онлайн і немає де фізично знаходиться банк. Аби був у місті.

  • Лайк 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Соломон сказал:

А чому б не ввести карантин на новорічні свята? З 25 грудня по 14 січня. Так купа державних вихідних. Промисловість ітак не працює в цей період.

А так і буде.

  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Mozart сказал:

Почему никто не думает, что ввод полного локдауна приведет к повторению того, что было в марте, когда толпы людей (наших ) хлынули НАЗАД из Польши в Украину? Да, часть осталась там, но многие оттуда УЕХАЛИ. А  в Польше ситуация ухудшается с каждым днем, это видно даже по статистике. Кстати, о статистике: Польша на вчера - на 16-м месте в мире по заболеваемости COVID-19, Украина - с 20-го перешла на 18-е, скоро догонит Польшу

Я добре памятаю березень,  першу декаду, вихідні,  і ріст курсу по годинах,  але це на світових ринках щось трапилось.  Карантин ввели вже в другій половині місяця,  курс ще трохи протримався на піках і рухнув вниз... 

  • Лайк 3
  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, Соломон сказал:

Працюю за містом. Службовий автобус возить з роботи. На районі де я живу з банками туго, є тільки Приват. В ПОВах курс був дорожче на 10-15 коп.

Вам сам Бог велел подружиться с онлайн-обменом. С компьютером, вижу, проблем нет, хотя все операции можно делать с помощью мобильного интернет-банка. 

  • Дякую 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
25 минут назад, Twin сказал:

Я добре памятаю березень,  першу декаду, вихідні,  і ріст курсу по годинах,  але це на світових ринках щось трапилось.  Карантин ввели вже в другій половині місяця,  курс ще трохи протримався на піках і рухнув вниз... 

У Вас наложились два разных события. Они СОВПАЛИ просто по времени.
8-9 марта разгорелась русско-саудовская "нефтяная" война, которая обвалила не только цены на нефть, но и все финансовые рынки. Именно в связи с этим событием доллар тогда резко пошел вверх. 
Все продолжалось примерно месяц. В конце марта-начале апреля Россия и Саудовская Аравия сели за стол переговоров и, как сейчас принято говорить, "достигли договоренностей", после чего рынки отработали назад.

Курс пошел откатываться примерно 31 марта, причину я выше описал. Карантин тут никаким боком.

  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Mozart сказал:


Почему никто не думает, что ввод полного локдауна приведет к повторению того, что было в марте, когда толпы людей (наших ) хлынули НАЗАД из Польши в Украину? Да, часть осталась там, но многие оттуда УЕХАЛИ. А  в Польше ситуация ухудшается с каждым днем, это видно даже по статистике. Кстати, о статистике: Польша на вчера - на 16-м месте в мире по заболеваемости COVID-19, Украина - с 20-го перешла на 18-е, скоро догонит Польшу. 

Из Польши идет поток людей в Украину, вернулись знакомые товарища. Зарплату резко опустили в 2 раза. Но поток туда тоже идет. В четверг брат жены улетел в Варшаву, по рабочей визе. Так даже на карантин не посадили.

  • Дякую 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×