Close button

Bitcoin піднявся до $35 000: Bloomberg назвав причини

Bitcoin піднявся до $35 000: Bloomberg назвав причини
Фото: Рexels

Найбільша криптовалюта біткоїн за останню добу подорожчала більше ніж на 11% і вперше з 2022 року ненадовго піднялась до позначки $35 000. За останній тиждень його курс зріс приблизно на 20%, повідомляє Ліга.Фінанси.

Головним драйвером нинішнього зростання Bloomberg називає очікування, що у США незабаром погодять відкриття спотових криптовалютних ETF – біржових фондів, ціна яких буде прив'язана до біткоїна. Вони можуть полегшити вхід на крипторинок великих інвесторів, які не готові напряму купувати цифрові активи, побоюючись неповноцінного правового регулювання та проблем зі зберіганням.

Заявки на відкриття ETF подали фонди з багатомільярдними активами, такі як BlackRock і Fidelity Investments. Прихильники цифрових активів упевнені, що ETF розширять сферу поширення криптовалют.

Друга причина для ралі – рішення федерального суду США на користь компанії Grayscale Investments у суперечці з американським регулятором SEC щодо перетворення трастового біткоїн-фонду Grayscale у спотовий ETF.

Комісія США з цінних паперів і бірж досі не дозволяла ETF, які інвестують безпосередньо в біткоїн, посилаючись на пов'язані з цим ризики – шахрайство та маніпуляції ринком. Рішення суду та шквал заявок від інвестиційних важковаговиків на відкриття спотових ETF викликали припущення, що агентство пом’якшить свою позицію.

Попри ралі, ціна біткоїна залишається набагато нижчою за свій пік, коли у 2021 році на тлі пандемії коронавірусу його вартість сягала майже $69 000.

Зараз на біржах торгуються ETF на біткоїн-ф'ючерси й акції криптокомпаній.

Новини

Популярні теми форуму

analytics