Close button

Варшава призначила нового посла Польщі в Україні

Польща офіційно призначила Ярослава Гузи новим послом в Україні. Про призначення написало у своєму Twitter Міністерство закордонних справ Польщі, повідомляє Європейська правда.

Очільник польського МЗС Збігнєв Рау призначив загалом чотирьох послів, серед них – нового посла Польщі в Україні. Ним став Ярослав Гузи.

Нагадаємо, польські ЗМІ ще навесні неофіційно дізналися, що Гузи розглядають як кандидата на цю посаду.  

68-річний Ярослав Гузи не є кар’єрним дипломатом. Він навчався на курсі історії та соціології в Ягеллонському університеті, був активним учасником студентських рухів та через свою активістську діяльність був під наглядом спецслужб і протягом року був інтернований. 

У 1988-1991 роках Гузи навчався у Єльському університеті та пройшов стажування у Конгресі, а з 1991 року повернувся до Польщі на посаду радника міністра оборони, далі був членом "Руху за Республіку Польську", членом ради Польського атлантичного клубу, Ради співпраці з Тихоокеанським регіоном. В останні роки Ярослав Гузи працював експертом-міжнародником в агентстві PAP. Також зазначають, що його дружина – засновниця та головред "Белсату" Агнешка Ромашевська-Гузи.  

Попередній посол Польщі Бартош Цихоцький працював послом в Україні з 2019 року.

Цихоцький єдиним серед послів країн-членів ЄС і НАТО не виїхав з Києва у перші дні й тижні війни.

Новини

Популярні теми форуму

analytics