Close button

ЄС хоче повністю відмовитися від російських енергоресурсів до 2030 року

ЄС хоче повністю відмовитися від російських енергоресурсів до 2030 року
Фото: Рixabay

Європейський Союз має на меті позбутися залежності Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття, повідомляє Економічна правда.

У звіті про стан Енергетичного Союзу за 2023 рік зазначається, що напередодні зими 2023-2024 років ЄС краще підготовлений до забезпечення своєї енергетичної безпеки.

Так, ЄС різко зменшив свою залежність від російського викопного палива, а саме поступово припинив імпорт вугілля, скоротив імпорт нафти на 90%, скоротив імпорт газу зі 155 млрд кубометрів у 2021 році до приблизно 80 млрд кубометрів у 2022 році та приблизно до 40-45 млрд кубометрів у 2023 році.

Також блок скоротив попит на газ більш ніж на 18% проти попередніх п’яти років, заощадивши близько 53 млрд кубометрів газу.

Напередодні зими 2022-2023 років газосховища у Європі були заповнені на 95%, зараз заповненість становить понад 98%, йдеться у звіті.

Незважаючи на те, що найгірші наслідки енергетичної кризи вже позаду, у Єврокомісії наголошує, що місця для самовдоволення немає.

"ЄС має продовжувати забезпечувати недорогу, надійну та доступну енергію для домогосподарств і підвищувати конкурентоспроможність своєї промисловості, підтримуючи інвестиції в чисті технології", – йдеться у звіті.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує, що світовий попит на нафту, природний газ і вугілля досягне піку до 2030 року, частково завдяки політиці, яку країни вже ухвалили для просування чистіших видів енергії та транспорту.

Новини

Популярні теми форуму

analytics