Close button

ХАМАС готував атаку на Ізраїль, координуючись по дротових телефонах - CNN

ХАМАС готував атаку на Ізраїль, координуючись по дротових телефонах - CNN
Фото: rainwiz

За даними розвідки, наданими США, невелика група бойовиків ХАМАСу, яка планувала раптовий напад на Ізраїль, протягом двох років спілкувалася через мережу дротових телефонів, вбудованих у мережу тунелів під Газою. Про це пише CNN з посиланням на два джерела, знайомі з питанням, повідомляє Українська правда.

"Телефонні лінії в тунелях дозволяли оперативникам спілкуватися один з одним таємно і означали, що їх не могли відстежити співробітники ізраїльської розвідки, розповіли джерела CNN.
Протягом двох років планування невелика група, що діяла в тунелях, використовувала дротові телефонні лінії для зв'язку і планування операції, але залишалася в тіні, поки не настав час активізуватися і закликати сотні бойовиків ХАМАС до здійснення атаки 7 жовтня", – йдеться в публікації.

За словами джерел, бойовики ХАМАС уникали використання комп'ютерів або мобільних телефонів протягом двох років, щоб уникнути виявлення ізраїльською або американською розвідкою.

Розвіддані, якими Ізраїль поділився з офіційними особами США, показують, як ХАМАС приховував планування операції за допомогою старомодних контррозвідувальних заходів, таких як проведення особистих зустрічей і відмова від цифрового зв'язку, сигнали якого ізраїльтяни можуть відслідковувати, на користь дротових телефонів у тунелях.

У ЗМІ не побачили конкретних розвідувальних даних, але говорила з джерелами, знайомими з ними.

Офіс директора нацрозвідки США відмовився від коментарів, а посольство Ізраїлю у Вашингтоні не відповіло на запит про коментарі.

Армія оборони Ізраїлю в розмовній мові називає тунелі, побудовані ХАМАСом за останні 15 років, "метро Гази".

Тунелі утворюють величезний лабіринт, який використовується для зберігання ракет і схованок з боєприпасами, а також для непомітного пересування бойовиків.

Армія оборони Ізраїлю також заявляє, що там знаходяться життєво важливі центри командування і управління ХАМАС.

Ізраїль знав, що палестинські бойовики використовували системи дротового зв'язку ще до жовтневої атаки.

За словами ізраїльського чиновника, він зіткнувся з подібною системою зв'язку, коли ізраїльські військові здійснили рейд на місто Дженін на півночі Західного берега річки Йордан влітку цього року.

Коли ізраїльські війська увійшли в місто в рамках операції під назвою "Дім і сад", армія оборони Ізраїлю виявила захищені дротові лінії зв'язку і камери відеоспостереження для завчасного попередження про пересування ізраїльських військ.

Тоді ЦАХАЛ заявив, що завдав удару по об'єднаному оперативному командному центру, який використовувався осередками бойовиків в Дженіні, зазначивши, що він використовувався для "передового спостереження і розвідки". За словами ЦАХАЛу, це був "центр координації і зв'язку між терористами".

Новини

Популярні теми форуму

analytics