Close button

Виробник "Іскандерів" та "Кинжал" отримує комплектуючі з Європи – розслідування

Виробник "Іскандерів" та "Кинжал" отримує комплектуючі з Європи – розслідування
Фото: Vitaly V. Kuzmin

Коломенська корпорація "Конструкторське бюро машинобудування" (КБМ), що виготовляє "Іскандери" та "Кинджали", продовжує отримувати комплектуючі з Європи та інших країн за допомогою фірм-посередників. Про це йдеться в розслідуванні видання The Insider, повідомляє Українська правда.

Зокрема, журналісти з'ясували, що корпорація, що входить до складу Ростеху, одержує американські чіпи для ракет з Китаю. Їх закуповує московська компанія ТОВ "ЕТС Електронікс", створена 2021 році, у китайської фірми ETC Electronics Limited.

Інші комплектуючі для ракет КБМ отримує із Європи. Наприклад, камери тепла та холоду імпортуються з Польщі через московську компанію ТОВ "Остек-Тест", а токарні верстати для КБМ закуповує у Німеччині ТОВ "KEB-Рус". Фірми-посередники також закуповують продукцію для КБМ у виробників з Литви, Латвії, Бельгії та Великої Британії.

Керує "Конструкторським бюро машинобудування" ще з радянських часів Сергій Пітіков. Його донька Майя Пітікова, за даними видання, живе неподалік Мальмо у Швеції. У розмові з журналістами вона заявила, що "путінський режим веде злочинну, криваву, безглузду війну", але від інших коментарів відмовилася: "Я не готова брати участь у розмові, яка з самого початку спрямована проти мого батька".

Новини

Популярні теми форуму

analytics