Close button

У ЄС підтримали генсека ООН Гутерреша на тлі закликів до його відставки

У ЄС підтримали генсека ООН Гутерреша на тлі закликів до його відставки
Фото: flickr.com

Високий представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявив про підтримку генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, до відставки якого закликав Ізраїль, повідомляє Європейська правда.

Про це Боррель написав у Twitter (X).

"Ми повністю підтримуємо роботу генерального секретаря Гутерреша і співробітників ООН на підтримку миру і допомоги людям на Близькому Сході і в усьому світі", – зазначив топ-дипломат ЄС.

За його словами, Гутерреш "однозначно засудив" злочини, скоєні бойовиками ХАМАС 7 жовтня.

"Він також чітко заявив, що всі цивільні життя цінні однаково і що міжнародне гуманітарне право застосовується до всіх, до і після 7 жовтня", – додав Боррель.

Раніше постійний представник Ізраїлю в ООН Гілад Ердан вимагав відставки Гутерреша після того, як той заявив, що "напади ХАМАС відбувалися не у вакуумі", оскільки "палестинський народ уже 56 років перебуває в умовах задушливої окупації", й це призвело до зростання рівня насильства, переміщення людей та економічного занепаду.

Сам генсек ООН заявив, що у промові на Радбезі "однозначно засудив" атаку ХАМАС на Ізраїль, підкресливши, що "ніщо не може виправдати навмисні вбивства, поранення й викрадення цивільних".

Новини

Популярні теми форуму

analytics