Close button

Генштаб Естонії: РФ прагне захопити хоч якусь ініціативу в Україні, щоб порадувати Путіна

Генштаб Естонії: РФ прагне захопити хоч якусь ініціативу в Україні, щоб порадувати Путіна
Фото: kremlin.ru

Начальник оперативного управління Генерального штабу Сил оборони Естонії Тармо Кундла вважає, що Росія прагне отримати хоча б мінімальну ініціативу в Україні для створення всередині країни враження про успіхи у війні, повідомляє Європейська правда.

Його заяву наводить ERR.

Кундла зазначив, що бодай мінімальний успіх на полі бою в Україні важливий для глави Кремля Владіміра Путіна напередодні президентських виборів, а також для міністра оборони Сергєя Шойгу, який прагне зміцнити своє становище у військовому відомстві.

"Збройні сили Російської Федерації, як і в попередні тижні, продовжили більш інтенсивні атаки на напрямку Авдіївка-Мар'їнка та Куп'янськ-Лиман. Ймовірно, основним завданням збройних сил РФ наразі є повернення ініціативи та оформлення хоч якогось успіху, який можна представити громадськості як перемогу", – сказав Кундла.

Ще однією причиною начальник естонського Генштабу називає прагнення окупаційних військ РФ загальмувати наступальні дії Збройних сил України.

Він додав, що Україна продовжить, як і в попередні тижні, рейди в Херсонській області та створення можливого плацдарму.

"Найімовірніше, їхня мета – зв'язати там збройні сили Російської Федерації. І окремі уривки інформації говорять про те, що Росія перекинула туди додаткові підрозділи, тож, імовірно, все розвивається за планом України", – сказав Кундла.

За його словами, українські підрозділи продовжують атаки в районі Роботиного у Запорізькій області і Бахмута Донецької області, досягнувши там деякого успіху.

Напередодні у Білому домі повідомляли, що російські окупанти зазнають величезних втрат в районі Авдіївки, а командири страчують солдатів, які відмовлялися виконувати накази.

А розвідка Великої Британії минулого тижня констатувала, що Росія розпочала скоординований наступ на кількох напрямках на сході України, але висловила сумнів, що їй вдасться досягти поставлених цілей.

Новини

Популярні теми форуму

analytics