Close button

Чи може роботодавець вручати повістки працівнику: пояснення юриста

Вручати повістки чоловікам призовного віку можуть не тільки представники військкоматів. Це можуть також робити представники органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, органів місцевого самоврядування. Також таке право мають деякі інші категорії, пише Катерина Гончарова, РБК-Україна.

Чи має право роботодавець вручати повістки й що саме загалом зобов’язаний робити роботодавець під час мобілізації, у коментарі РБК-Україна розповіла юрист практики військового права юридичної компанії "Приходько та партнери" Тетяна Козян.

Чи може роботодавець вручати повістки

Керівники підприємств в Україні мають право вручати повістки працівникам. Крім того, на роботодавців також покладається контроль за своєчасним прибуттям військовозобов'язаного до місця, визначеного повісткою, але порядок такого контролю ніде не визначений, говорить юристка.

"Якщо роботодавець отримує розпорядження від територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення військовозобов’язаного про виклик, він зобов’язаний видати наказ про таке оповіщення та під підпис довести його до відома визначених осіб. А також вручити повістку про явку за викликом до ТЦК та СП", – зауважує Тетяна Козян.

За порушення зобов’язань роботодавці несуть адміністративну відповідальність відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В разі порушення під час особливого періоду, зокрема воєнного стану, передбачений штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100–8 500 гривень).

Чи може роботодавець вручати повістки працівнику: пояснення юриста
Фото: Роботодавець не має права брати на роботу тих, хто не стоїть на обліку у військкоматі, за винятком виключених з обліку (ddk.dn.ua)

"Рішення про накладання штрафу за порушення ухвалює керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки", – додає вона.

Що ще зобов'язані робити роботодавці

Крім права вручати повістки, роботодавці також:

  • перевіряють військово-облікові документи під час прийняття на роботу, а також під підпис інформують про правила ведення військового обліку.

"Роботодавець не має права брати на роботу тих, хто не стоїть на обліку у військкоматі, за винятком виключених з обліку", – зауважує співрозмовниця.
  • беруть військовозобов’язаних на персональний військовий облік протягом п’яти днів після працевлаштування;
  • протягом 7 днів повідомляють територіальний центр комплектування про прийняття на роботу чи звільнення військовозобов’язаного, а також подають на вимогу відомості про нього, надсилають оновлені облікові дані;
  • періодично звіряють облікові дані, зокрема під підпис збирають військово-облікові документи та передають їх до військкомату;
  • щороку до 1 грудня подають списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, до військкомату;
  • повідомляють працівників про виклики до військкомату, а також забезпечують своєчасне прибуття в ТЦК і СП;
  • інформують військкомат про порушників військового обліку.

Нагадаємо, під час дії воєнного стану в Україні право вручати повістки мають спеціально визначені люди: ніхто крім них не має це робити. Юрист пояснила РБК-Україна, кого саме наділяють обов'язком вручати повістки.

Також відразу декілька категорій чоловіків можуть виїздити за кордон повністю законно. Одна з підстав для виїзду – супровід родичів, які мають інвалідність.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics