Close button

Нетаньяху унеможливить передачу контролю над Сектором Гази Палестинській автономії

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху відкинув можливість передання контролю Сектора Газа Палестинській автономії, заявивши, що ця організація не змогла "демілітаризувати" і "дерадикалізувати" Газу в минулому, пише Валерія Поліщук, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

Він заявив, що першочерговим завданням Ізраїлю є знищення ХАМАС.

Нетаньяху продовжив, що після того, як цього буде досягнуто, має бути створено "чільну військову оболонку Ізраїлю", щоб уникнути відродження тероризму.

"Цивільна влада має співпрацювати в досягненні двох цілей: перша - демілітаризація Гази, друга - дерадикалізація Гази. І я маю сказати, що Палестинська адміністрація, на жаль, зазнала невдачі в обох пунктах", - підкреслив Нетаньяху.

Він також розповів про створення "реконструйованої цивільної влади", щоб уникнути потрапляння в "ту саму кролячу нору".

Нетаньяху сказав, що націлений на майбутнє "миру" і "співпраці".

"Ми повинні дати Газі краще майбутнє, давайте не будемо повертати її до невдалого минулого. Давайте створимо там іншу реальність", - заявив прем'єр Ізраїлю.

Питання про те, що буде з Газою після закінчення конфлікту, залишається відкритим. Цього тижня США заявили про можливість того, що Палестинська адміністрація візьме на себе певну роль.

Війна Ізраїлю з ХАМАС

На початку жовтня бойовики ХАМАС розпочали масштабне вторгнення до Ізраїлю. Вони вбивали та викрадали як військових, так і мирних жителів. У відповідь Ізраїль оголосив військову операцію проти бойовиків "Залізні мечі".

У її рамках ЦАХАЛ розширив наземну операцію у Секторі Газа. У регіон було введено війська та техніка.

За даними Сил оборони Ізраїлю, ХАМАС втратив контроль над північною частиною Сектору Газа, тому що десятки тисяч людей перейшли на південну сторону.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics