Close button

РФ хоче стати "гарантом" безпеки для авторитарних країн Африки – ISW

РФ хоче стати "гарантом" безпеки для авторитарних країн Африки – ISW
Фото: Рixabay

Росія планує підписати угоди ще з кількома африканськими країнами. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише Владислав Прийменко, РБК-Україна.

Заступник міністра оборони Росії Олександр Фомін заявив у телеінтерв'ю програмі "Військове приймання" 12 листопада, що найближчим часом Росія підпише угоди про військове співробітництво ще з шістьма африканськими країнами.

За словами Фоміна, останніми роками Росія активно розвиває співпрацю з африканськими країнами в галузі оборони. Наразі підписано військові угоди з 30 із 54 африканських країн.

Фомін не уточнив, з якими африканськими країнами Росія підпише угоди. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу та заступник міністра оборони Юнус-Бек Євкуров останніми місяцями зустрічалися з делегаціями Буркіна-Фасо, Нігеру, Малі та Лівії.

За словами видання "Jeune Afrique", 11 листопада група російських військовослужбовців прибула до Буркіна-Фасо, щоб захистити президента Ібрагіма Траоре від майбутніх спроб державного перевороту. Це, на думку російських джерел, стало результатом зустрічі Шойгу 7 листопада з міністром оборони та у справах ветеранів Буркіна-Фасо бригадного генерала Кассума Кулібалі.

Кремль, схоже, використовує військові угоди з африканськими країнами, щоб заповнити вакуум влади, створений відходом західних гравців із регіону, наприклад, відходом ООН з Малі.

Новини

Популярні теми форуму

analytics