Close button

"Укрнафта" отримає майже 100 млрд доходу за перший рік під держуправлінням

"Укрнафта" отримає майже 100 млрд доходу за перший рік під держуправлінням
Фото: www.ukrnafta.com

За перший рік роботи під управлінням держави ПАТ "Укрнафта" отримає 95 млрд грн доходу, що вдвічі перевищить середньорічний показник за останнє десятиліття. Про це заявив гендиректор "Укрнафти" Сергій Корецький, повідомляє Економічна правда.

Корецький зазначив, що чистий прибуток компанії за перше півріччя 2023 року становив 14,1 млрд грн. На сьогодні чистий прибуток перевищив 20 млрд грн.

"І це набагато більше, ніж за попередні роки. Для порівняння, кумулятивний результат за попередні 10 років - мільярдні збитки. Плануємо, що дохід компанії за 2023 рік буде на рівні 95 млрд грн. Тобто, більше ніж вдвічі перевищить середньорічний за останнє десятиліття", – заявив Корецький.

За словами гендиректора компанії, план податкових платежів за весь 2023 рік – 27 млрд грн, в тому числі – близько 5 млрд грн податку на прибуток. За останні 10 років було сплачено 12 млрд грн податку на прибуток.

Крім того, Держава отримає від Укрнафти не менше 6 млрд грн дивідендів, що є рекордом за останні 10 років.

Однак плани "Укрнафти" збільшити видобуток нафти на 6% у 2023 році порівняно з 2022 роком не реалізується, оскільки приріст видобутку буде меншим, ніж очікувалося, він все ж відбудеться. Видобуток газу, навпаки, перевищить планові показники.

Також у плани щодо буріння нових свердловин залишатимуться без незмін: 9 свердловин у 2023 році та 30 свердловин у 2024 році. Для порівняння, протягом останніх років Укрнафта бурила по 1-2 свердловини на рік.

Корецький також повідомив про ряд важливих змін у діяльності компанії. Зокрема, "Укрнафта" почала створювати власний парк бензовозів, використовувати ліцензію постачальника електроенергії, зменшувати проблемну дебіторську заборгованість та збільшувати продажі в мережі АЗС.

Новини

Популярні теми форуму

analytics