Close button

Президент США вірить у можливість угоди з ХАМАСом про звільнення заручників

Президент США вірить у можливість угоди з ХАМАСом про звільнення заручників
Фото: The White House

Президент США Джо Байден заявив, що вірить у можливість досягнення угоди про звільнення заручників, захоплених під час нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, повідомляє Європейська правда.

"Я розмовляю з людьми, які беруть участь у цьому процесі, кожен день. Я вірю, що це станеться. Але я не хочу вдаватися в деталі", – зазначив Байден.

Американський лідер також побажав триматися родинам, чиї близькі перебувають у полоні.

Наразі США працюють з різними лідерами, в тому числі через переговори за посередництва Катару, над звільненням заручників, захоплених ХАМАС та іншими терористичними угрупованнями.

Високопосадовець США, знайомий з ходом переговорів, повідомив CNN, що хоча сторони на крок наблизилися до укладення угоди, переговори залишаються нестабільними і все ще можуть зірватися.

Широкі параметри, які зараз обговорюються, передбачають звільнення ХАМАС великої групи заручників одночасно зі звільненням Ізраїлем палестинських ув'язнених. Обмін заручників на ув'язнених може відбутися під час тривалої багатоденної паузи в бойових діях, але багато деталей, в тому числі тривалість паузи, залишаються в процесі узгодження.

Як інформує CNN, високопосадовець Ізраїлю зазначив, що ХАМАС прагне звільнити якомога менше людей в обмін на якомога довше припинення вогню, але зауважив, що Ізраїль погодиться на це, якщо буде запропонована "серйозна угода".

Раніше повідомляли, що зусилля зі звільнення ще більше ускладнилися через розширення наземних операцій Ізраїлю в Газі. Прем'єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу заявив, що не буде "ніякого припинення вогню" без звільнення заручників.

Новини

Популярні теми форуму

analytics