Close button

НБУ прогнозує зниження безробіття і зростання зарплат у найближчі два роки

НБУ прогнозує зниження безробіття і зростання зарплат у найближчі два роки
Фото: Facebook

Внаслідок війни напружена ситуація на ринку праці зберігатиметься ще тривалий час. На етапі відбудови країни конкуренція за нових працівників лише посилиться, повідомляє Економічна правда.

Такі прогнози роблять у Національному банку. 

"Водночас вона сприятиме поступовому зниженню безробіття – з 14,2% у 2024 році до 11,9% у 2025 та 10,6% у 2026 році, й досить швидкому зростанню реальних зарплат. За прогнозом НБУ, вже у 2025 році вони перевищать довоєнний рівень", - йдеться в повідомленні. 

Згідно з інформацією НБУ, відновлення економіки спонукає бізнес активніше шукати працівників. Про це свідчить стрімке зростання кількості вакансій на сайтах пошуку роботи.

Водночас кількість резюме зменшилася, а бізнес скаржиться на нестачу персоналу.

"Найгостріше відчувається брак представників робочих спеціальностей, логістів та працівників роздрібної торгівлі. Ключовий чинник – це наслідки війни, передусім міграція та мобілізація", - повідомляє Нацбанк. 

Крім того, досвід, навички та вимоги кандидатів часто не відповідають вакантним посадам. Як наслідок, зростає конкуренція за кваліфікованих працівників і відповідно, роботодавці підвищують зарплати.

Нагадаємо:

Національний банк України фіксує посилення браку кваліфікованих кадрів у у банках та небанківських фінансових установах.

Новини

Популярні теми форуму

analytics