Close button

20 історичних персонажів, у яких були досить дивні звички

Протягом усієї історії існувало безліч дивовижних людей, які по-різному формували наш світ. Однак багато людей не усвідомлюють, що деякі з цих історичних постатей мали досить дивні звички, про які мало хто знає, пише Павло Колеснік, РБК-Україна.

Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на онлайн-платформу Medium.

Наполеон Бонапарт

Наполеон Бонапарт, знаменитий французький полководець та імператор, мав дивну звичку щоранку приймати холодну ванну. Він вважав, що ця практика допомагає оживити його тіло та розум, і навіть побудував для цієї мети спеціальну ванну.

20 історичних персонажів, у яких були досить дивні звички
Наполеон Бонапарт (фото: Britannica)

Бенджамін Франклін

Бенджамін Франклін, один із батьків-засновників Америки, захоплювався повітряними ваннами. Він часто проводив час, сидячи голим перед відкритим вікном, вважаючи, що свіже повітря необхідне для хорошого здоров'я.

Benjamin Franklin - Wikipedia
Бенджамін Франклін (фото: Wikimedia)

Королева Єлизавета I

Королева Англії Єлизавета I була відома своєю любов'ю до цукру. Щодня вона споживала величезну кількість солодощів, включаючи марципан, цукати та цукрові скульптури. Насправді кажуть, що на момент смерті її зуби були настільки зруйновані, що їх довелося видалити.

Queen Elizabeth I - Siblings, Reign & Death
Корольова Єлизавета I (фото: Britannica)

Вольфганг Амадей Моцарт

Знаменитий композитор Вольфганг Амадей Моцарт мав звичку постійно стукати ногою та видавати дивні звуки під час роботи. Він також підстрибував від хвилювання, коли йому подобався певний музичний твір.

Wolfgang Amadeus Mozart Biography, Music, The Magic Flute & Facts Britannica
Вольфганг Амадей Моцарт (фото: Britannica)

Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог, голландський художник, відомий своїми яскравими та барвистими витворами мистецтва, мав дивну звичку їсти жовту фарбу. Він вважав, що жовтий колір позитивно впливає на його настрій і часто споживав невелику кількість фарби, щоб підняти його собі.

Vincent van Gogh - Wikipedia
Вінсент Ван Гог (фото: Wikimedia)

Чарльз Дарвін

Чарльз Дарвін, англійський натураліст, відомий своєю теорією еволюції, мав дивну звичку збирати та класифікувати різні об'єкти, у тому числі морські мушлі, скам'янілості та пташине пір'я. Він годинами вивчав і класифікував ці предмети, часто на шкоду решті своєї роботи.

Біографія Charles Darwin, 19th Century Naturalist
Чарльз Дарвін (фото: ThoughtCo)

Марія Кюрі

Марія Кюрі, фізик та хімік польського походження, мала звичку носити у кишені пробірки, повні радіоактивних речовин. Вона часто використовувала їх у своїх експериментах, наражаючи себе при цьому на небезпечний рівень радіації.

Marie Curie - Wikipedia
Марія Кюрі (фото: Wikimedia)

Альберт Ейнштейн

Альберт Ейнштейн, знаменитий фізик і математик, мав звичку не носити шкарпетки. Він вважав, що шкарпетки - це непотрібна проблема, і часто обходився без них навіть у холодну погоду.

Albert Einstein Biography, Education, Discoveries, & Facts Britannica
Альберт Ейнштейн (фото: Britannica)

Королева Вікторія

Англійська королева Вікторія мала дивну звичку носити з собою шматок хліба, куди б вона не пішла. Вона використала його, щоб годувати птахів у парку або роздавати жебракам, яких зустрічала на вулиці.

Queen Victoria: Guide & Timeline Of Her Life, Plus 16 Facts HistoryExtra
Королева Вікторія (фото: HistoryExtra)

Ернест Хемінгуей

Американський письменник Ернест Хемінгуей мав звичку писати стоячи. Він вважав, що ця практика допомагає йому ясніше мислити та ефективніше писати, і навіть мав для цієї мети спеціальний письмовий стіл.

Ernest Hemingway's Life in Photos
Ернест Хемінгуей (фото: Esquire)

Зигмунд Фрейд

Зігмунд Фрейд, австрійський психоаналітик та засновник психоаналізу, мав звичку викурювати до 20 сигар на день. Він вважав, що куріння допомагає йому мислити більш ясно, і навіть прописував сигари деяким своїм пацієнтам як терапію.

Sigmund Freud - Wikipedia
Зігмунд Фрейд (фото: Wikimedia)

Чарльз Діккенс

Чарльз Діккенс, знаменитий англійський письменник, мав звичку переставляти меблі у своєму будинку щоразу, коли закінчував нову книгу. Він вважав, що це допомогає йому очистити розум і почати новий проект знову.

Museum hopes photo set brings out colourful side of Charles Dickens Charles Dickens The Guardian
Чарльз Діккенс (фото: The Guardian)

Бетховен

Людвіг ван Бетховен, німецький композитор, мав дивну звичку перед твором обливати голову холодною водою. Він вважав, що ця практика допомагає стимулювати його мозок та підвищити концентрацію уваги.

Людвіг ван Бетховен — Вікіпедія
Людвіг ван Бетховен (фото: Wikimedia)

Нікола Тесла

Нікола Тесла, сербсько-американський винахідник та інженер-електрик, мав звичку рахувати свої кроки та виконувати різні уявні обчислення під час ходьби. Він вважав, що ця практика допомагає зберігати його розум гострим та зосередженим.

Nikola Tesla Biography, Facts, & Inventions Britannica
Нікола Тесла (фото: Britannica)

Ісаак Ньютон

Ісаак Ньютон, англійський математик і фізик, мав дивну звичку вставляти металевий щуп у очницю і натискати на очне яблуко. Він вважав, що ця практика допомагає стимулювати його зоровий нерв та покращити зір.

Ньютон, Ісаак — Вікіпедія.
Ісаак Ньютон (фото: Wikimedia)

Вірджинія Вульф

Вірджинія Вульф, англійська письменниця та феміністка, мала звичку писати у садовому сараї. Вона вважала, що усамітнення і тиша сараю допомагають їй зосередитися на письменстві та створити свої найкращі роботи.

Virginia Woolf - Wikipedia
Вірджинія Вульф (фото: Wikimedia)

Мікеланджело

Мікеланджело, італійський художник та скульптор епохи Відродження, мав звичку працювати у своєму ліжку. Він часто малював і ліпив лежачи, підпираючи голову та руки подушками.

Michelangelo Biography, Sculptures, David, Pieta, Paintings, Facts, & Accomplishments Britannica
Мікеланджело (фото: Britannica)

Піфагор

Піфагор, грецький філософ і математик, мав дивну звичку уникати бобів. Він вважав, що боби - це форма зла, і не їв їх і не дозволяв своїм послідовникам їсти їх.

Pythagoras on the Purpose of Life and the Meaning of Wisdom – The Marginalian
Піфагор (фото: The Marginalian)

Едгар Аллан По

Едгар Аллан По, американський письменник та поет, мав звичку писати, лежачи на дивані. Він вважав, що ця позиція допомагає йому мислити більш ясно та творчо.

Edgar Allan Poe Biography, Poems, Short Stories, & Facts Britannica
Едгар Аллан По (фото: Britannica)

Марія-Антуанетта

Марія-Антуанетта, остання королева Франції до Французької революції, мала дивну звичку колекціонувати мініатюрних тварин. У неї був звіринець із крихітних тварин, включаючи собак, корів і навіть жирафа, яких вона тримала у своїх особистих апартаментах.

Marie Antoinette Smithsonian
Марія-Антуанетта (фото: Smithsonian Magazine)

Читайте також про п'ять відомих постатей з історії, багатство яких було непристойно величезним.

А ще ми писали про 5 періодів, які вважаються найгіршими та найтрагічнішими в історії людства.

Новини

Популярні теми форуму

analytics