Close button

Нетаньяху про мирний план по Газі: спочатку знищення ХАМАС, потім припинення вогню

Ізраїль не погодиться на припинення вогню в Секторі Газа до поки не буде знищено терористичне угруповання ХАМАС, пише Дмитро Левицький, РБК-Україна.

Про це заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його публікацію в Twitter.

"Умови Ізраїлю для припинення війни не змінилися: знищення військових і керівних можливостей ХАМАС, звільнення всіх заручників і забезпечення того, що Газа більше не становить загрози для Ізраїлю", - написав Нетаньяху в Twitter.

Таку заяву Нетаньяху зробив після того, як президент США Джо Байден публічно розповів про запропонований Ізраїлем план припинення війни в Секторі Газа, який передбачає повне припинення вогню та виведення ізраїльських військ з анклаву.

"Згідно з пропозицією, Ізраїль продовжуватиме наполягати на дотриманні цих умов (мова про знищення ХАМАС - ред.) до встановлення постійного припинення вогню. Думка про те, що Ізраїль погодиться на постійне припинення вогню до того, як ці умови будуть виконані, є неприйнятною", - наголосив ізраїльський прем'єр.

Війна Ізраїлю з ХАМАС

У жовтні минулого року бойовики ХАМАС напали на ізраїльські населені пункти з території Сектору Газа. У відповідь на це Ізраїль почав масштабну наземну та повітряну кампанію проти бойовиків на території Сектору Газа.

Наразі під контролем армії Ізраїлю перебуває майже вся територія Сектору Газа, а друге за величиною місто Рафах - в облозі.

У п'ятницю, 31 травня, американський президент виступив зі зверненням, в якому розповів, що Ізраїль запропонував триетапний план завершення війни. На першому ж етапі, який повинен тривати 6 тижнів, Ізраїль готовий припинити бойові дії та вивести свої війська з Сектору Газа.

Байден закликав обидві сторони погодитися на цей план, а також наголосив, що ХАМАС вже не становить великої загрози для Ізраїлю.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics