Close button

У Німеччині хочуть призвати близько мільйона резервістів: названо причину

Очільник комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн закликала мобілізувати 900 тисяч німецьких резервістів через військову загрозу з боку Росії, пише Валерій Савицький, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Der Spiegel.

За її словами, російський диктатор Володимир Путін "готує свій народ до війни і налаштовує його проти Заходу, тому ми повинні стати здатними до оборони якомога швидше".

"Росія лише виробляє зброю. Друкуються шкільні підручники, які зображують Німеччину як агресора. Дітей молодших класів навчають поводитися зі зброєю. Усе це лякає", - сказала вона.

Штрак-Циммерманн закликала "активізувати близько 900 тисяч резервістів, яких ми маємо в Німеччині". Однак вона уточнила, що спочатку їх потрібно зареєструвати, адже Бундесвер упродовж десятиліть не реєстрував солдатів, які вийшли у відставку.

"Якби ми могли завербувати хоча б половину з них як резервістів з їхніми відповідними знаннями, це було б неймовірним надбанням", - сказала політик.

Резервісти - це всі колишні військовослужбовці та солдати, які служили в Бундесвері протягом тривалого періоду часу. Однак сюди не входять колишні солдати "Народної армії НДР" (Східної Німеччини. - ред.), які ніколи не служили в Бундесвері після об'єднання Німеччини.

Ситуація в Бундесвері

Нагадаємо, кілька тижнів тому голова Асоціації резервістів Патрік Сенсбург запропонував перевести у стан боєготовності всіх 800 тисяч резервістів у країні. Таким чином на додаток до 200 тисяч чинних військовослужбовців, слід задіяти ще 600 тисяч.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що у 2025 році Збройні сили Німеччини можуть недоотримати до 6 млрд євро. За його словами, ФРН ризикує не виконати квоту НАТО щодо військових витрат у 2% ВВП.

Раніше у Німеччині почастішали випадки звільнення військовослужбовців зі служби через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics