Close button

Вознесіння Господнє 2024: коли велике свято за новим календарем

Вознесіння Господнє 2024 скоро відзначатимуть православні віряни в Україні і світі. Це - одне із 12-ти найбільших свят року, пише Марина Кравченко, РБК-Україна.

РБК-Україна (проект Styler) розповідає, коли саме відзначаємо свято Вознесіння за новим календарем, чому це свято важливе і які його традиції.

Коли буде Вознесіння Господнє 2024

Як вже було сказано, Вознесіння Господнє - одне з найважливіших свят у християнстві.

Це свято відзначається на 40-й день після свята Воскресіння Господнього, тобто свята Пасхи. Як правило це відбувається в четвер 6-го тижня, рахуючи з Великодня.

Таким чином, цього року Вознесіння припадає на 13 червня за церковним календарем у православних християн.

Вознесіння Господнє: що це за свято

Цього дня віряни згадують про те, як після свого воскресіння Ісус Христос піднявся на небо, щоб з'єднатися з Богом-Отцем.

Це знаменує собою завершення земного життя Ісуса та його сходження до слави Царства Небесного.

Вознесіння Господнє символізує:

  • Перемогу Ісуса над смертю і гріхом
  • Обіцянку вічного життя для всіх віруючих
  • Підготовку до сходження Святого Духа на апостолів

Яку молитву треба прочитати на Вознесіння 2024

У цей день можна прочитати коротку, але сильну молитву. Наприклад:

Боже, Твій Син сьогодні на очах апостолів вознісся на небо. Зроби, щоб ми, згідно з обітницею, удостоїлися Його присутності з нами на землі і до вічного життя з Ним у небі. Котрий з тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Боже, на віки віків. Амінь.

Головні традиції на Вознесіння

У цей день проводяться святкові богослужіння у храмах. Варто відвідати церкву, щоб помолитися та взяти участь у літургії, присвяченій Вознесінню Христа на небеса.

До церкви можна нести букети з трав і квітів для освячення. Ці рослини вважаються символами здоров'я і благополуччя, і їх потім зберігають вдома як обереги.

Перед святом треба прибирати свою оселю, а також прикрасити її зеленими гілками, травами і квітами, які символізують природу, що відроджується, і надію на хороший врожай.

Вознесіння також є днем поминання померлих. Тому можна відвідати кладовище, прибирати могили рідних і залишити на них освячені трави та квіти.

Нагадаємо, раніше вже з'явився церковний календар на літо 2024 року.

Читайте також церковний календар свят на червень.

Під час написання матеріалу було використано джерела: сайт ПЦУ, сайт Церкви Воскресіння Господнього, Церковний календар УПЦ.

Новини

Популярні теми форуму

analytics