Close button

Кулеба: "Мирна" позиція Китаю зумовлена очікуванням, чим закінчиться війна в Україні

Кулеба: "Мирна" позиція Китаю зумовлена очікуванням, чим закінчиться війна в Україні
Фото: kmu.gov.ua

«Мирна» позиція Китаю насправді зумовлена очікуванням, чим закінчиться війна, розв’язана Росією проти України, бо від цього залежать подальші дії КНР. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час сесії запитань і відповідей у ході презентації книги «Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України й світу», повідомляє Укрінформ.

Глава української дипломатії зауважив, що в Україні дуже погано розуміють Китай, і він теж не претендує на стовідсоткове розуміння. Водночас, за словами Кулеби, Китай нікуди не поспішає з однієї простої причини – для нього дуже важливо, чим закінчиться війна Росії проти України.

«Бо якщо вона закінчиться перемогою України, то подальші дії Китаю будуть скуті. А якщо ця війна закінчиться навіть не перемогою, а нав’язуванням Росією її стратегічної ініціативи, тобто коли вони роками будуть отак потроху наступати, а ми – потроху відбиватимемося попри всю допомогу, яку ми отримуємо, тоді, навпаки, це розв’язує руки Китаю», - зазначив Кулеба.

За його словами, в Китаї зараз дивляться на реальний потенціал дій Заходу і «дуже уважно все рахують».

«У Китаї зараз окремі теми офіційних урядових досліджень – на що здатна країна, яка захищається проти набагато більшого сусіда і ядерної держави, і на що здатні партнери такої країни. І в кінці вони вийдуть на висновки. Тому зараз, якщо коротко, вони перебувають у позиції «Ми за мир, за все добре проти всього поганого». Але в цієї позиції є набагато ширша логіка, яка зрештою, визначить долю світу», - спрогнозував міністр.

Новини

Популярні теми форуму

analytics