Close button

НАТО надасть Україні пакет безпеки як "міст" до вступу – посол США

НАТО надасть Україні пакет безпеки як "міст" до вступу – посол США
Фото: nato.int

НАТО планує передати Україні пакет безпекової допомоги під час щорічного саміту Альянсу влітку цього року у Вашингтоні. Хоча очікується, що НАТО не задовольнить давнє прохання України про членство в Альянсі на тлі російського вторгнення, пише Валерія Поліщук, РБК-Україна.

За словами посла США в НАТО Джуліанни Сміт, на додаток до оголошення про пакет допомоги, близько 32 країн уклали ряд двосторонніх угод про підтримку України до саміту, з яких 13 вже завершені.

"Члени Альянсу запропонують цілий пакет досягнень, які слугуватимуть мостом до їхнього членства в Альянсі. Частиною цього пакету буде мова, якою ми опишемо прагнення України до членства в самій декларації", - заявила вона.

За її словами, частково це буде інституціоналізація певної двосторонньої підтримки, яка зараз надається Україні, і передача її під командування НАТО.

"Частково це буде робота над визначенням нових ресурсів для наших друзів в Україні і забезпеченням того, що ми надішлемо сигнал Москві, що альянс НАТО нікуди не дінеться", - додала Сміт.

Новини

Популярні теми форуму

analytics