Close button

У Мінекономіки назвали причини падіння українського імпорту та експорту

У Мінекономіки назвали причини падіння українського імпорту та експорту
Фото: Pixabay

Експорт з України у грошовому обчисленні у травні зменшився на 0,5% - до $3,34 млрд, при цьому імпорт упав відразу на 7% - до $5,1 млрд. Про це заявив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, повідомляє Дзеркало тижня.

Він зазначив, що фізичні обсяги експорту склали 12,2 млн тонн, що на 6,9% менше, порівняно з квітнем. Це пов’язано із тим, що у травні традиційно зменшується експорт зернової продукції минулорічного врожаю.

"Так у травні цього року маємо експорт кукурудзи на 452 тисячі тон менше, ніж в квітні (3,6 млн тонн) та пшениці на 285 тисяч тон менше (1,6 млн тонн). Натомість маємо істотний приріст експорту металургії: напівфабрикати 184 тисячі тонн (+40% відсотків у порівнянні до квітня); плоский прокат – 117 тисяч тонн (+17%), труби безшовні – 51 тисяча тонн (+50,2%)", – зауважив Качка.

Він додав, що морським транспортом у травні експортовано 8,5 млн тон, що на 1 млн менше, ніж в квітні. Натомість відновлюється експорт автомобільним транспортом – 896 тисяч тон, на 10,7% більше, ніж у квітні.

"Такі ж і географічні тенденції. Експорт до ЄС зростає – $1,87 млрд (+1,7%). При цьому експорт до Польщі зріс на 12% у порівнянні до квітня і склав $365,8 млн. Натомість експорт до Китаю в травні був на 30% менший, ніж в квітні – $256 млн. Це пояснюється тим, що основним експортним товаром о Китаю є кукурудза", – зазначив торговий представник. 

Новини

Популярні теми форуму

analytics