Close button

Держдеп: США заохочують Китай до участі у Саміті миру в Швейцарії

Держдеп: США заохочують Китай до участі у Саміті миру в Швейцарії
Фото: Курс України

У Державному департаменті Сполучених Штатів заявили, що заохочують Китай взяти участь у Саміті миру щодо України, який відбудеться в Швейцарії 15–16 червня. Про це під час брифінгу говорив речник американського Держдепу Метью Міллер, повідомляє Європейська правда.

Представника зовнішньополітичного відомства США запитали, якою є реакція адміністрації президента США на неучасть КНР в Саміті миру.

"Ми, безумовно, заохочуємо Китай взяти участь у цьому саміті. Вони брали участь у попередніх його версіях. Ми вважали, що їхня присутність була корисною. Ми вважаємо, що їхня присутність була б корисною і тут", – зазначив Міллер.

Представник Держдепу також заявив, що Пекін повинен посилити тиск на компанії, які, на думку Вашингтона, допомагають російському оборонно-промисловому комплексу, що, за його словами, було б "ще більш корисним".

Раніше коментуючи відмову Китаю брати участь у Саміті, у Держдепі США заявили, що КНР могла б відіграти корисну дипломатичну роль у вирішенні цього конфлікту, якби хотіла.

Нагадаємо, що міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Глобальний саміт миру у Швейцарії не відповідає всім критеріям, які для подібних майданчиків висуває Пекін, через що він там "навряд чи" буде представлений.

Президент Володимир Зеленський звинуватив Пекін у співпраці з Москвою з метою зриву Саміту миру після офіційного сигналу Китаю про неучасть в зустрічі у Швейцарії.

Новини

Популярні теми форуму

analytics