Close button

На вечірці КиївПрайду представники ТЦК намагались забрати чоловіків на ВЛК: деталі інциденту

8 червня під час підготовки вечірки ГО "UkrainePride" на місце проведення події прийшли представники ТЦК та СП, щоб перевірити документи у присутніх чоловіків. Тих, хто не мав необхідних документів, намагались забрати для проходження ВЛК, пише Василина Копитко, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на публікацію у KyivPride у Facebook.

Що відомо про інцидент

В ексклюзивному коментарі РБК-Україна представники ГО "KyivPride" повідомили, що станом на 18.00 "ТЦК не перебувають на території клубу, де проводиться вечірка".

Зазначається, що ГО "UkrainePride" не скасовуватиме захід та буде проводити Рейвах Прайд у напружених умовах, що склалися.

9 червня на цій же локації (арт-центр Closer) ГО "KyivPride" проводитиме благодійний фестиваль і організатори побоюються, що подібна ситуація може повторитися.

"Ми, представниці та представники українського прайд-руху повністю усвідомлюємо важливість мобілізації та проведення необхідних заходів для її забезпечення. Оскільки ми повинні разом давати збройну відсіч ворогу", - повідомили у "KyivPride".

Також вони додали, що серед усіх заходів, які проводять у Києві 8 червня, представники ТЦК та СП прийшли з перевіркою лише на ЛГБТК+ подію. Вони це розцінюють, як цілеспрямований тиск на прайд-рух в Україні.

Заплановані заходи - благодійні

В організації наголосили, що їхні заходи, що заплановані на 8-9 червня, є благодійними та орієнтовані на підтримку наших захисниць та захисників. На цих подіях вони збирають гроші для фондів та організацій, які спрямовують їх на допомогу захисникам на бахмутському, куп’янському, харківському, донецькому та сумському напрямках.

"У лавах ЗСУ воює багато ЛГБТК+ людей і наголошуємо, що ми повністю підтримуємо наше військо та владу в усіх необхідних діях для досягнення перемоги. Наша позиція тут однозначна і не може мати жодних інших трактувань", - заявили в організації.

Вони додали, що подібні дії зі сторони представників ТЦК та СП ставлять під підпитанням рівність прав представників ЛГБТК+ спільноти.

На вечірці КиївПрайду представники ТЦК намагались забрати чоловіків на ВЛК: деталі інциденту
У спільноті заявляють про утиски їхніх прав (фото: Віталій Носач/РБК-Україна)

Додамо також, що щорічно на початку червні представники ЛГБТК+ спільноти проводять у Києві Марш Рівності. Цьогоріч його планували провести 16 червня у столичному метро, втім КМДА не дали дозволу на це. ГО "KyivPride" розглядають інші локації для Маршу, але поки про місце проведення не повідомляють.

Читайте також про те, як потрапити на Марш Рівності у Києві.

Раніше ми писали про те, чи підлягають трансгендери призову в рамках мобілізації в Україні.

Новини

Популярні теми форуму

analytics