Close button

Кількість учасників Саміту миру зменшилася через зміну комюніке – ЗМІ

Кількість учасників Саміту миру зменшилася через зміну комюніке – ЗМІ
Фото: Emanuel Ammon / AURA

Після зміни проєкту рішення Саміту миру на користь України кілька держав, що планували взяти участь у зустрічі, відмовилися від поїздки до Швейцарії, повідомляє Європейська правда.

Станом на 5 червня Швейцарія офіційно повідомила, що "отримала понад 80 підтверджень участі на рівні глав держав та урядів", а загальна кількість підтверджених учасників, за повідомленнями посадовців, перевалила за сотню. 

Однак у наступні дні цю фразу довелося прибрати з сайту події, і зараз там йдеться, що "близько 90 держав підтвердили свою участь у Саміті заради миру в Україні, більшість з них – на рівні глав держав або урядів".

Кілька держав ще чекають на фінальний проєкт рішення саміту, інші – перебувають під тиском РФ. Президент Володимир Зеленський останні тижні подорожує світом, переконуючи столиці долучитися до саміту.

Як кажуть джерела видання, в реальності близько 15 держав "поставили на паузу" свою участь. 

На додаток кількість тих, хто просигналізував про зниження з президентського чи прем’єрського рівня до рівня міністрів чи навіть заступників, обліковується в десятках.

Нагадаємо, у Швейцарії відмовилися від підсумкового документа Саміту миру, який міг мати небажані наслідки для України - текст рішення в останні дні змінили. 

Новини

Популярні теми форуму

analytics