Close button

Україна може незабаром отримати 6 млрд євро, заблоковані Угорщиною

Україна може незабаром отримати 6 млрд євро, заблоковані Угорщиною
Фото: Pixabay

Гроші з Фонду допомоги Україні та транш військової допомоги ЄС для України в рамках Європейського фонду миру, що разом становлять близько 6 мільярдів євро, "заморожені" Угорщиною, можуть бути невдовзі розблоковані. Про це у Брюсселі перед початком засідання Європейської ради заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, повідомляє Укрінформ.

«Ми все ще не дійшли згоди навколо цього питання, на цей час це було неможливим. Але я сподіваюся, що ми зможемо знайти рішення. Тому що фінансові засоби є в наявності, у тому числі (надходження – ред.) від заморожених активів. Тож це не питання щодо відсутності фінансування, це питання, як його виконати», - сказав керівник уряду Бельгії.

Він висловив впевненість, що сьогодні Президент України Володимир Зеленський, який прибув до Брюсселя для зустрічі з європейськими лідерами, зможе відчути їх підтримку. За словами Де Кроо, підписані сьогодні безпекові зобов’язання між Україною і ЄС є дуже важливим кроком у цьому напрямку. Кілька тижнів тому Бельгія уклала подібний документ з Україною на національному рівні.

«Саме тому нам необхідні такі зустрічі Європейської ради. Інколи люди є песимістичними до того, як Європейська рада починається, але часто, наприкінці, ми досягаємо багато за столом переговорів», - додав де Кроо.

Він зазначив, що протягом бельгійського головування в ЄС, яке добігає завершення, вдалося зробити багато в контексті підтримки України. Були погоджені 13-й та 14-й пакети санкцій проти РФ, були відкриті обговорення навколо входження України до ЄС, досягнута угода навколо використання прибутку від заблокованих активів.

«Зроблені певні важливі кроки (для зміцнення ППО України – ред.) Румунія зробила суттєвий внесок кілька днів тому. Кілька тижнів тому Бельгія вирішила передати України 30 одиниць F-16, декілька з них будуть доставлені у 2024 році… В ситуації, коли українці воюють за власний суверенітет та за безпеку власного населення, цього ніколи не буде достатньо. Я розумію, що завжди є поштовх, щоб робити більше. Але ми бачимо, що дуже багато зусиль вже були здійснені. Тож ми будемо продовжувати робити краще, більше та швидше», - наголосив Де Кроо.

Новини

Популярні теми форуму

analytics