Close button

Польща оголосить про готовність навчального центру Україна-НАТО на саміті у Вашингтоні

Польща оголосить про готовність навчального центру Україна-НАТО на саміті у Вашингтоні
Фото: Facebook

На майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні Польща оголосить про оперативну готовність навчального центру НАТО-Україна. Північноатлантичний альянс відіграватиме активнішу роль у координації допомоги Україні, повідомляє РБК-Україна.

Про це заявив віце-прем'єр Польщі Владислав Косиняк-Камиш, повідомляє "Польське радіо".

За його словами, це перша реальна одиниця такого роду.

Про створення центру в Польщі було оголошено в лютому. Він має займатися, зокрема, узагальненням уроків війни в Україні та підтримкою Києва в боротьбі з Росією.

Віцепрем'єр-міністра також запитали, чи буде на саміті НАТО обговорюватися ідея створення постійного Фонду допомоги, який допомагатиме Україні на довгостроковій основі.

"Це обговорювалося на зустрічі міністрів. Я не знаю, чи буде це називатися довгостроковим фондом, але з моменту проведення саміту НАТО візьме на себе більшу роль у координації допомоги Україні. Це важливий сигнал", - заявив політик.

За його словами, допомога має стосуватися надання обладнання та навчання, але на території країн НАТО.

"Тут нічого не зміниться. Я знаю, що деякі країни хотіли вирушити в Україну з навчальною місією. Польща стоїть на своїй позиції, ми навчили понад 20 тисяч солдатів у Польщі: це йде добре, і ми будемо продовжувати це робити", - додав він.

Саміт НАТО

У липні 2024 року у Вашингтоні відбудеться саміт НАТО, приурочений до 75-річчя Альянсу. Як зазначив держсекретар США Ентоні Блінкен, центральною темою зустрічі стане розробка "дорожньої карти" для вступу України в організацію.

Водночас віце-прем'єр-міністр Ольга Стефанишина говорила, що Київ очікує від союзників стратегічних рішень щодо протиповітряної оборони.

Новини

Популярні теми форуму

analytics