Close button

Сон у літню спеку. Ці хитрощі допоможуть заснути та гарно відпочити

Спочатку ви не можете заснути, а потім постійно прокидаєтеся? Влітку це нормально. Часто влітку ми спимо слабо і з перервами, і в результаті прокидаємося вранці без сил, пише Людмила Жукова, РБК-Україна.

Як заснути та гарно відпочити під час літніх ночей, розповість РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на

Чому в спеку важко спати?

Коли ми готуємося до нічного відпочинку, в нашому організмі виробляється мелатонін. Цей гормон сну відповідає, серед іншого, за охолодження тіла на ніч. Влітку це завдання може бути дуже важким і може заважати як заснути, так і добре спати.

Може допомогти зниження температури навколишнього середовища. Оптимальна температура, при якій нам комфортно спати, становить від 15 до 19 градусів Цельсія. Чим вище температура у кімнаті - тим більше шансів, що ми будемо прокидатися вночі.

Влітку підтримувати таку температуру в приміщенні без кондиціонера дуже складно. Тому варто спробувати перевірені прийоми, які допоможуть охолодити як спальню, так і наше тіло.

Прості засоби для гарного сну спекотними ночами

Щоб забезпечити комфортний сон, варто продумати деякі заняття протягом дня. Якщо на вулиці спека, варто зачинити вікна і закрити їх жалюзі або шторами, щоб кімната не нагрівалася.

Влітку, можливо, буде корисно змінити свій розпорядок дня, зокрема лягати спати пізніше, коли на вулиці знизиться температура, і подрімати вдень, що допоможе пережити найсильнішу спеку.

Що ще можна зробити, щоб комфортно спати в літню ніч?

  • штучні тканини - бажано уникати піжами з поліестеру, поліаміду та віскози, особливо влітку; постільна білизна з таких тканин не сприятиме комфортному відпочинку, оскільки не буде вбирати піт і не охолоджуватиме вашу шкіру;
  • важкоперетравлювана їжа - влітку слід обмежити вживання гострих і жирних страв, які важко перетравлюються і можуть додатково розігрівати організм;
  • алкоголь і напої з кофеїном - алкогольні напої і напої, що містять кофеїн, не сприяють швидкому засинанню і спокійному сну, алкоголь може додатково зігріти вас, і цього варто уникати літніми вечорами;
  • екрани, що випромінюють синє світло - цілий рік, а особливо в період, коли важко заснути і кімнати легко нагріваються, слід уникати використання електронних пристроїв принаймні за дві години до сну.

Нагадаємо, що лікарі пояснили шкоду хронічного безсоння.

До речі, тренер розказав, коли треба лягати спати, щоб схуднути.

Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.

Новини

Популярні теми форуму

analytics