Close button

Що таке "єДокумент" в "Дії" та як ним користуватись: відповіді на найпоширеніші питання

Використання тимчасового цифрового посвідчення особи "єДокумент" було затверджено Кабінетом міністрів ще на початку повномасштабної війни з Росією. В першу чергу, воно знадобиться тим українцям, які могли загубити свої документи внаслідок військових дій, пише Сергій Пишкін, РБК-Україна.

Про те, що таке "єДокумент" в "Дії" та як ним користуватись - в матеріалі РБК-Україна.

Ще в березні 2022 року Кабінет міністрів підтримав використання тимчасового цифрового посвідчення особи "єДокумент". Він містить усю необхідну інформацію, а також QR-код.

Кому знадобиться та як завантажити

В першу чергу, варто пояснити, що документ повинен автоматично відображатись у застосунку "Дія", якщо у вас підтягнуті цифровий паспорт або ж водійське посвідчення. В такому випадку "єДокумент" також "підтягнеться" разом з фотографією одно з вищезгаданих електронних документів.

Загалом документ використовується для підтвердження особи, оскільки не усі люди, які евакуювалися в більш безпечні області України, мають із собою паперові документи.

Кому можна пред'явити "єДокумент"

Електронний документ можна пред'явити правоохоронцям або ж воїнам територіальної оборони (ТрО) на блокпостах для підтвердження особи.

"єДокумент" містить в собі:

  • паспортні дані;
  • РНОКПП (картку платника податків).

Що робити, якщо не підтягує фото

Як й згадувалось вище, "єДокумент" повинен "підтягнути" фотографію з вашого цифрового паспорта або ж водійського посвідчення. Втім, якщо цього не сталось, це не створить жодних проблем для вас, оскільки електронний документ має таку ж юридичну силу, що й документ із фото на період воєнного стану.

Інші послуги в "Дії"

Застосунок "Дія" регулярно оновлюється та розширює свої можливості. Загалом він допомагає уникати нудної роботи з паперовими документами та значно заощаджує час. Як приклад:

  • застосунок нещодавно почав "підтягувати" документи про освіту;
  • в "Дії" можна актуалізувати дані у Реєстрі територіальної громади;
  • в застосунку можна завантажити водійське посвідчення.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics