В уряді пояснили зростання зарплат в Україні: кому найбільше платять
Українські підприємства підвищують рівень оплати праці з метою утримання та залучення нового висококваліфікованого персоналу в умовах нестачі трудових ресурсів у країні, повідомляє РБК-Україна.
Про це говорить моніторинг основних подій в економіці України (червень 2024) Мінекономіки.
Як зазначили в міністерстві, на рівень оплати праці у 2023-2024 роках і далі впливають чинники 2022 року - наслідки активних бойових дій на значній території України, а саме:
- тимчасова втрата значної території,
- руйнація інфраструктури та підприємств (або їх пошкодження, що зумовило призупинення їх діяльності),
- суттєві перманентні руйнування логістики
- значна кількість людей працездатного населення за кордоном (мігрантів) та в лавах Збройних сил України, що створює значні структурні дисбаланси на ринку праці.
Міністерство наводить дані, за якими середня зарплата в вакансіях на сайтах роботи зросла у липні 2024 року до 19 553 гривень.
Крім того, за даними Держстату, середня зарплата в першому кварталі становила 18 903 гривень. Найвищі зарплати у сферах:
- Інформація та телекомунікації - 49 473 гривень,
- Фінансова та страхова діяльність - 39 116 гривень,
- Професійна, наукова та технічна діяльність - 26 316 гривень
- Державне управління й оборона - 23 376 гривень.
Найменше платять у сфері освіти - 12 649 гривень.
Прогноз уряду
Нагадаємо, Міністерство економіки змінило очікування щодо зростання заробітних плат у 2024 році. Очікується, що середньомісячна зарплата працівників (брутто) становитиме 20 581 гривень, а скоригована на інфляцію зросте 12,0%. Раніше прогнозувалася середня зарплата 21 809 гривень, але зростання реальної зарплати лише на 8,5% через вищу інфляцію.
Керівники українських підприємств прогнозують зростання зарплат у найближчі 12 місяців. Однак у II кварталі очікування щодо збільшення дещо послабилися.