Close button

В ISW пояснили, навіщо Кремль нарощує випуск безпілотників

В ISW пояснили, навіщо Кремль нарощує випуск безпілотників
Фото: kremlin.ru

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, Кремль нарощує виробництво безпілотників на тлі зусиль показати компенсацію соціальних та економічних наслідків війни в Україні, повідомляє Українська правда.

Про це пише ISW.

"Кремль продовжує сигналізувати про свою прихильність до вдосконалення російських операцій з використанням безпілотників в Україні та можливостей виробництва безпілотників на тлі зусиль, спрямованих на компенсацію соціальних та економічних наслідків тривалої російської війни".

Правитель Росії Володимир Путін зустрівся з Військово-промисловою комісією Росії 19 вересня і обговорив поточні зусилля зі збільшення виробництва російських безпілотників.

Він визнав, що безпілотники є невід'ємною частиною сучасної війни, і що війна Росії в Україні ще більше підтвердила цю оцінку.

Путін заявив, що російські компанії поставили російським військам близько 140 000 безпілотників у 2023 році, і стверджував, що Росія планує збільшити виробництво безпілотників у десять разів (до 1,4 мільйона безпілотників) у 2024 році.

Правитель Кремля підкреслив, що Росія повинна "послідовно" нарощувати свої можливості з виробництва безпілотників і підвищувати ефективність БпЛА російського виробництва, щоб задовольнити потреби російських військових.

Він також високо оцінив російські приватні ініціативи з виробництва безпілотників.

Путін зазначив, що приватні безпілотники не "поступаються" безпілотникам, виробленим державними оборонними компаніями, і що Міністерство оборони Росії нібито ретельно випробовує всі моделі дронів перед тим, як передати їх російським військам на фронт.

Розслідування DW, однак, виявило докази того, що деякі російські нерегулярні сили можуть випробовувати нещодавно розроблені безпілотники під час ударів по українському цивільному населенню, можливо, для прискорення випробувань.

Експерти додають, що російські блогери постійно скаржаться на низьку якість державних безпілотників і часто хвалять приватні ініціативи з виробництва БпЛА, називаючи їх ефективнішими.

"Заяви Путіна про те, що Росія планує збільшити виробництво безпілотників до 1,4 мільйона одиниць у 2024 році, є дещо нижчими, ніж заплановані темпи виробництва безпілотників в Україні у 2024 році.
Заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздяр у березні 2024 року зазначила, що Україна має намір виробити два мільйони безпілотників у 2024 році, а українські чиновники неодноразово підкреслювали, що Україна надає пріоритет модернізації та постійній розробці нових безпілотників для задоволення потреб українських військовослужбовців".

Ключові висновки ISW за 19 вересня:

  • Путін, як повідомляється, відхилив прохання Міністерства оборони компенсувати російські втрати, оголосивши ще одну хвилю мобілізації навесні 2024 року, щоб уникнути політичних витрат, пов'язаних з примусовим призовом до резерву. Відтоді Путін залишається відданим своїй криптомобілізаційній кампанії, обмежуючи мобілізаційний потенціал Росії.
  • Мобілізація в Росії залишається малоймовірною в найближчій і середньостроковій перспективі через особистий страх Путіна, що мобілізація становить пряму загрозу стабільності його режиму.
  • За повідомленнями, російська влада поставила перед російськими військами завдання витіснити українські сили з Курської області до середини жовтня 2024 року і створити "буферну зону" в прикордонних районах України вздовж кордону з Росією на північному сході України до кінця жовтня – значні зобов'язання, які російські військові навряд чи зможуть виконати за такий короткий проміжок часу.
  • Кремль продовжує сигналізувати про свою прихильність до вдосконалення російських операцій з використанням безпілотників в Україні та можливостей їх виробництва на тлі зусиль, спрямованих на компенсацію соціально-економічних наслідків тривалої російської військової кампанії.
  • Путін заявив, що Росія повинна забезпечити "відсутність перешкод" для пересування російських громадян між материковою Росією і Калінінградською областю.
  • Повідомляється, що передача індійських артилерійських снарядів через європейських посередників в Україну викликає напруженість у російсько-індійських відносинах.
  • Європейський парламент закликав держави-члени зняти обмеження на використання Україною наданих Заходом систем дальнього радіусу дії для нанесення ударів по військових об'єктах в Росії.
  • Нещодавно українські війська незначно просунулися вперед у Курській області.
  • Українські війська нещодавно просунулися вперед поблизу Покровська, а російські війська - поблизу Харкова, Сватового, Сіверська, Часів Яру, Покровська та Гуляйполя.
  • Путін під час наради з питань розвитку Збройних сил Росії 18 вересня заявив, що Кремль має на меті вдосконалити систему підготовки кадрів на федеральному рівні.

Новини

Популярні теми форуму

analytics