У світі після коронавірусу почали активніше поширюватися грибкові інфекції – ЗМІ
Пандемія COVID-19 залишила не лише медичні й соціальні наслідки, але й створила нові загрози у вигляді смертельних грибкових інфекцій, які все активніше поширюються у світі. Про це повідомляє Bloomberg, пише Ніна Єланська, РБК-Україна.
Вчені відзначають, що смертельні грибки, як-от Candida auris, можуть пристосовуватися до високих температур і мають стійкість до ліків. Повідомляється, що вони охопили нові регіони у світі.
Лікарі кажуть, що після 2020 року випадки зараження були зафіксовані у понад 20 країнах, а кількість інфікованих, зокрема серед молодих і здорових людей, зросла до небезпечного рівня.
Candida auris був вперше виявлений у Японії 2009 року, а ще раніше був поширений лише у кількох країнах, однак сьогодні вражає людей на всіх континентах, окрім Антарктиди.
Також зазначається, що зростання глобальної температури також сприяє адаптації грибків до теплішого середовища, а наслідки пандемії, зокрема переповнені лікарні, вологе середовище і тривале використання обладнання, тільки погіршили ситуацію.
Повідомляється, що у 2021 році у лікарнях Індії після пандемії COVID-19 виявили мукормікоз, або чорний грибок, який поширився через системи для кисню, вражені цвіллю.
Що кажуть у ВООЗ
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, термостійкі грибки є одним із головних пріоритетів у сфері розробки нових методів лікування, але наявні ліки не завжди ефективні через швидку мутацію збудників.
"Мікроби можуть адаптуватися або зникати, і ми бачимо, що вони демонструють значну адаптивність", - застеріг Артуро Касадевал, мікробіолог Школи громадської охорони здоров'я Блумберга.
ВООЗ також підкреслює, що гриби несуть ризик для здоров’я населення і можуть викликати спалахи інфекцій серед людей з ослабленим імунітетом. Попри виклики, які ставлять грибкові інфекції перед медициною, експерти закликають активніше розвивати засоби боротьби з новими патогенами.
Профілактика
Щоб знизити ризик зараження грибами, такими як Candida auris, важливо дотримуватись профілактичних заходів, особливо в медичних установах, де інфекція передається найбільш часто.
Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) та британське Міністерство охорони здоров'я (PHE) радять дотримуватися кілька простих правил:
- Слідкувати за гігієною рук.
- Дезінфікувати приміщення та обладнання, оскільки грибок може залишатися на поверхнях протягом кількох тижнів. Ця порада особливо стосується медичних установ.
- Інфіковані пацієнти повинні перебувати в окремих палатах або приміщеннях, щоб уникнути перехресного зараження.
- У лікарнях рекомендується проводити регулярний скринінг пацієнтів з високим ризиком зараження (наприклад, пацієнтів, що часто перебувають у медичних закладах або проходять лікування за кордоном).