Close button

Землю накриє хмара плазми, викинутої з Сонця

Землю накриє хмара плазми, викинутої з Сонця

Землю накриє хмара плазми, викинутої з Сонця, йдеться на сайті лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту, повідомляє РИА Новости.

"Перші за кілька років геомагнітні збурення, викликані спалахом на Сонці, очікуються на Землі в ніч з 9 на 10 грудня 2020 року. Причиною стануть маси сонячної речовини, викинуті з атмосфери нашої зірки увечері 7 грудня під час сталася тут спалаху і в даний час поширюються у напрямку до Землі ", - йдеться в повідомленні.

Перші хмари сонячної плазми прийдуть в навколоземний простір приблизно в три-чотири години ранку 9 грудня, а основне ядро викиду досягне орбіти Землі ближче до півночі.

"Всього наша планета зануриться в сонячне речовина приблизно на термін трохи більше доби, до середини 10 грудня", - вважають вчені.

Це призведе до різкого зростання радіаційного навантаження на космічні засоби, а також до коливань магнітного поля у поверхні Землі. Серед позитивних наслідків вчені виділяють те, що область північних сяйв може знизитися до широт 60-70 градусів - їх можна буде спостерігати на великих просторах (наприклад, широта Санкт-Петербурга - 59 градусів, Мурманська - 68).

Спалах, що відбувся на Сонці, відноситься до класу С -Мінімальна. До середнього класу М їй не вистачило третини потужності.

"Можна відзначити, що рекордними в історії спостереження є спалахи рівня X20, які перевищують за потужністю поточну подію більш ніж в 200 разів", - йдеться в повідомленні.

Новини

Популярні теми форуму

analytics