Close button

До 50% підробки: як вибрати якісний алкоголь

До 50% підробки: як вибрати якісний алкоголь

В Україні напередодні новорічних свят традиційно зростає попит на алкогольні напої. При цьому купуючи горілку, вино або коньяк, можна потрапити на фальсифікат і отруїтися, повідомляє Обозреватель.

Про те, де найчастіше продають неякісну продукцію і як правильно вибрати - читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

До 50% підробки: де можна купувати алкоголь

У великих супермаркетах і мережевих магазинах небезпечний для здоров'я алкоголь практично не зустрічається, як розповідає керівник відділу тестувань Центру експертиз ТЕСТ Ніна Кальдій. А ось в дрібних магазинах, кафе, на ринках і в інтернеті купити фальсифікат нескладно.

"Трагічні випадки, які зустрічаються після вживання неякісного алкоголю, все пов'язані з продажем" з рук ", в маленьких магазинах. Потрібно бути дуже обережними, купуючи продукцію в інтернеті. Найчастіше на сайтах таких магазинів немає ніяких даних, крім контактного номера телефону", - розповідає керівник лабораторії.

В супермаркетах ж порушення, які вдалося виявити центру експертиз, незначні: не вказують всі найменування сортів винограду в винах, не витримують технологію приготування коньяку і т.п.

Директор "Союзу споживачів України" Максим Несміянов також упевнений: великі порушення є як алкоголю з інтернету, ринків і дрібних магазинів. За оцінками експертів, там знаходиться до 50% фальсифікату.

"Багато хто до цих пір купують в інтернеті, перепродують і розповідають потім, що" тьотя працює на заводі і принесла ". Є мінімальна ціна на алкоголь. Не може горілка коштуватиме менше 89,4 грн. А люди купують по 50 грн за літр в інтернеті , з машин прям 'ящиками. Якість такого алкоголю - самі розумієте ... "- говорить Несміянов.

Вживання фальсифікованого алкоголю загрожує трагічними наслідками. Щороку в Україні від "алкоголю" вмирають десятки людей. Наприклад, рівно рік тому в Миколаєві після розпиття спиртних напоїв в місцевому кафе двоє далекобійників померли, ще троє потрапили до лікарні. Якщо замість етанолу в алкоголь додали метанол, такий алкоголь призведе до отруєння організму.

Несміянов впевнений: купувати алкоголь не варто навіть у відомих онлайн-магазинах, наприклад, в Rozetka. "Там під одним брендом ховається багато магазинів. Це майже той же OLX. Ви в результаті отримаєте від фізособи-підприємця алкоголь ще й можливо без чека. Я не знаю, чи продають там сурогат, але не радив би пробувати", - пояснив експерт.

В Україні є мінімальні ціни на алкоголь: якщо дешевше - фальсифікат

Варто чітко розділяти два види фальсифікату - розповідає Ніна Кальдій. У лабораторних умовах вивчають склад напою і порівнюють його з заявленими на етикетці показниками. Але є й інше порушення - відсутність правильної акцизної марки. Тобто податки з такого алкоголю не сплачуються.

Такий фальсифікат може бути як якісним, так і небезпечним для здоров'я. Визначити, чи справжній це алкоголь, можна за ціною. Справа в тому, що в Україні діють обмеження за мінімальною вартістю алкогольних напоїв. Наприклад, продавати горілку дешевше ніж за 89,4 грн за пляшку не можна. І якщо вам пропонують дешевше, будьте впевнені, що це фальсифікат.

Мінімальні ціни на алкоголь в Україні (за 0,5 л):

  • горілка (40%) - 89,4 грн;
  • пиво - 19,5 грн;
  • коньяк - 128,32 грн;
  • ігристе вино - 89 грн;
  • кріплене вино - 49 грн.

До речі, Кабінет міністрів востаннє переглядав мінімальні ціни аж в 2018-м. Чим вони нижче, тим складніше чесним виробникам, які витримують всі стандарти і платять податки, конкурувати з фальсифікатом.

Завдяки перерахунку цін в 2021-му планують зібрати додатково 2,7 млрд грн до бюджету. Але мова йде тільки про пропозицію - остаточне рішення не прийнято. Мінфін пропонує підвищити мінімальні ціни до:

  • пиво до 19,69 грн;
  • коньяк до 131,85 грн;
  • ігристе вино до 90,22 грн;
  • кріплене вино до 49,78 грн.

Як правильно вибрати і купити алкоголь в Україні

Купувати краще у великих торгових мережах. Головне правило - не ризикувати і відмовитися від алкоголю, який продають на ринках, в дрібних магазинах або в інтернеті. Великі мережі найчастіше працюють безпосередньо з виробниками, а після покупки обов'язково видають чек.

Від ціни залежить якість. Ціна не повинна бути меншою за мінімальну. Також ціна буде змінюватися залежно від того, яка витримка алкоголю, хто виробник, який склад.

Наприклад, як пояснила Ніна Кальдій, вино може коштувати дорожче, але в нього не можна додавати барвники, ароматизатори, розбавляти водою або чим-небудь ще. А ось "винний продукт" може бути підфарбований, в нього можуть додавати ароматизатори або розбавляти напій різними соками.

"Якщо говорити про вину чи шампанському однієї категорії, там різниця в ціні буде більше через витримки. Є молоде вино, є витримане. Те ж стосується і шампанського. Якщо напій витриманий 6-12 місяців, смак може бути більш насиченим, а й ціна буде вище ", - пояснює керівник лабораторії.

Надмірне вживання навіть якісного алкоголю може призвести до отруєння і смерті. Якщо ви вже вирішили випити на свято, купуйте якісний алкоголь, нехай навіть він коштує дорожче, і дотримуйтесь культуру споживання.

Олександр Литвин

Новини

Популярні теми форуму

analytics