Close button

У школах маленьких міст скоротять старші класи

У школах маленьких міст скоротять старші класи

Вже з 1 вересня 2021 кількість шкіл у Києві, в яких будуть існувати 10 і 11 класи, скоротиться в рази. Набирати учнів в старші класи зможуть тільки в тих навчальних закладах, які в рамках реформи освіти отримають статус ліцею. Таких у певних регіонах - всього чверть з існуючих шкіл, повідомляє Страна.ua.

А в малих містах з населенням менше 50 тисяч взагалі не буде ліцеїв, де зберігаються старші класи. Така норма Закону "Про повну загальну середню освіту", який був прийнятий у минулому році і почав впроваджуватися з 2021 року.

Щоб в населеному пункті відкрили набір у 10-ті класи, є дві прямі вимоги закону. По-перше, кількість жителів має бути не менше 50 тисяч. По-друге, має бути не менше чотирьох ліцейних класів у навчальному закладі.

Стаття 32 закону говорить: "Рішення про створення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб приймають обласні, міські ради (для міст з населенням понад 50 тисяч осіб). Для освітньої діяльності комунального ліцею у його складі повинні бути створені і функціонувати не менше 4 десятих класів".

А це означає, що комунальних ліцеїв не буде у десятків або навіть сотень невеликих міст України. Таких як Вишневе, Васильків або Ірпінь Київської області, Миргород (Полтавська область), Каховка (Херсонська), Жмеринка (Вінницька), Чугуїв (Харківська), Чортків (Тернопільська область) та багатьох інших.

Депутат-мажоритарниця від Вінницької області Лариса Білозір розповіла, що в її регіоні проблема з закриттям 10 і 11 класів стоїть дуже гостро. У таких містах, як Жмеринка, Могилів-Подільський, Гайсин, Козятин, Ладижин, Тульчин і інших - всюди населення менше 50 тисяч чоловік. А значить, за законом там не можна створювати ліцеї.

За словами Білозір, у Вінницькій області єдине місто більше 50 тисяч населення - це Вінниця. І виходить, що всі випускники 9-х класів з усієї області повинні їхати вступати до Вінниці в 10-ий клас. Це найбільш наочний приклад помилкового підходу, який хочуть реалізувати.

"Кажуть, це дуже по-реформаторському, поліпшить якість освіти і допоможе уникнути репетиторства. Уявімо, ну добре, дитина перебирається у місто до ліцею і буде там проживати, а кошти на гуртожиток, на забезпечення дітей будуть потрібні чималі. А якщо дитина здібна, але батьки не можуть "зібрати" і відправити після 9 класу у Вінницю до ліцею, то все - ПТУ - Польща заробітки? Вибачте, але я емоційна в цьому питанні, не розумію, чому діти з мого округу (який в основному сільський) не можуть отримувати повну освіту на місці при наявності нормальної школи і вчителів ", - вважає Білозір.

Новини

Популярні теми форуму

analytics