Close button

Як заробити на валютних коливаннях

Як заробити на валютних коливаннях

Українці вже звикли до того, що в нашій країні долари і євро ходять нарівні з гривнею. Постійне знецінення національної валюти у багатьох виробило стійку звичку тримати заощадження в іноземній валюті, купуючи її в міру можливості.

Однак і долари, і євро можуть як дорожчати, так і дешевшати в гривневому еквіваленті.

Портал «Курс Грошей» вирішив узагальнити багаторічний досвід наших читачів і сформулювати поради, як правильно поводитися під час коливань курсів валют, щоб не втратити і зберегти зароблене, а по можливості - навіть трохи заробити на «скачках».

Порада № 1. Ніколи не тримати всі заощадження в одній валюті

Розумна диверсифікація своїх заощаджень, тобто розподіл їх між двома (а краще - трьома) валютами дозволить захиститися від всіх різких коливань. У разі різкого зростання курсу долара - виросте в ціні доларова складова Вашого капіталу, в разі подорожчання євро - виросте в ціні складова в євро. А якщо раптом гривня почне відвойовувати позиції - «додадуть у вазі» Ваші заощадження в національній валюті.

Порада №2. Купувати треба те, що дешевшає, а не те, що дорожчає

Переважна більшість українців схильні керуватися т.зв. «Ефектом натовпу»: під час зростання курсу долара вони масово тікають скуповувати валюту, яка дорожчає, а коли долар падає по відношенню до гривні - точно так же поспішають від нього позбутися. В результаті подібні валютні операції не приносять нічого, крім збитків і розчарування. Як же правильно вчинити?

Експерти радять завжди «купувати те, що дешевшає, і продавати те, що дорожчає». Якщо Ви бачите, що долар різко виріс в ціні - має сенс продати деяку частину (не всі, звичайно) Ваших заощаджень і перевести їх в гривню. А коли курс знизиться - купити на ту ж суму гривень більше доларів.

Наприклад, євро падає в ціні і по відношенню до долара, і по відношенню до гривні. Значить саме час поповнити свою валютну корзину валютою, яка подешевшала, адже не буде ж вона падати вічно ?!

До речі, стосовно до формування портфеля заощаджень: під час здешевлення тієї чи іншої валюти варто поступово збільшувати її частку за рахунок позбавлення від тієї валюти, яка росте в ціні.

Порада №3. Тримати депозити в різних банках і в різних валютах

В умовах безперервного банкопаду багато українців тримають свої заощадження в готівці, ховаючи їх вдома і тим самим ризикуючи бути обікраденими численними квартирними злодіями і грабіжниками. Якщо не всі гроші, то принаймні частину своїх заощаджень варто все ж довірити надійним банкам, що витримали не одну кризу.

При цьому слід не тримати гроші в одному банку, а розподілити їх по різних установах. Крім того, варто відкрити депозити в різних валютах. І під час здешевлення тієї чи іншої валюти - прибрати її, поповнювати депозит саме в цій валюті.

Порада №4. Враховувати «сезонний фактор»

За багаторічними спостереженнями українців, іноземна валюта має властивість починати рости в ціні по відношенню до гривні на початку осені. Зростання зазвичай триває до лютого-березня. А вже навесні гривня починає відвойовувати втрачені позиції. Пов'язані такі коливання з особливостями українського експорту-імпорту.

Виходячи з цього, експерти радять навесні збільшувати свої запаси в національній валюті (деякі екстремали взагалі повністю «виходять в гривню», однак це досить великий ризик), а до кінця літа - знову «повертатися в валюту» (збільшувати валютні складові, зменшуючи частину в нацвалюті).

Стосовно до використання депозитів в комерційних банках це виглядає так. Відкриваються депозити з поповненням в гривні і у валюті (доларах, євро). Бажано відкривати їх так, щоб, наприклад, депозити в гривні закінчувалися в червні-липні (коли валюта - найдешевша), і зняту гривню можна було конвертувати в долари-євро. А депозити у валюті відкриваються таким чином, щоб вони закінчувалися в січні-лютому, коли вартість валюти найвища. Тоді можна їх перевести в гривню, а отриманою гривнею - поповнити депозити в нацвалюті.

Новини

Популярні теми форуму

analytics