США восени 2022 року оцінювали ймовірність ядерного удару РФ у 50% - WP
Редактор The Washington Post Боб Вудворд у своїй книзі "Війна" розповів, що американська розвідка на початку осені 2022 року у звітах оцінювала у 50% ймовірності те, що Росія застосує тактичну ядерну зброю в Україні на тлі невдач на полі бою. З посиланням на CNN, повідомляє Українська правда.
Як пише Вудворд, адміністрація Джо Байдена на початку вересня 2022 року почала отримувати від розвідки звіти з "глибоко тривожною оцінкою" ймовірності застосування ядерної зброї Путіним.
У книзі з посиланням на звіти розвідки йдеться про те, що господар Кремля відчайдушно боїться втрат на полі бою і може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні. Ймовірність такого сценарію зросла з 5%, а потім 10% до 50%.
У відповідь Байден доручив Білому дому зв’язатись із росіянами "всіма каналами" та сказати, "що ми будемо робити у відповідь", пише Вудворд.
Серед іншого, редактор The Washington Post переказує дві розмови глави Пентагону Ллойда Остіна та тодішнього міністра оборони Росії Сергєя Шойгу в жовтні 2022 року.
Під час першої Остін нібито пригрозив Шойгу заходами, після яких Росія була б максимально ізольована на світовій арені: "Якби ви це зробили (ядерний удар. – Ред.), то всі обмеження, в межах яких ми працюємо в Україні, були б переглянуті".
Коли у відповідь Шойгу сказав, що "не любить, коли мені погрожують", Остін – згідно з книгою Вудворда – відповів: "Пане міністре, я є лідером найпотужнішої армії в історії світу. Я не погрожую".
Через два дні російська сторона попросила про ще одну розмову, коли вона вкинула фейк про нібито наміри України використати "брудну бомбу".
Остін, як пише Вудворд, прямо сказав, що не вірить у це, і сказав Шойгу: "Не робіть цього". У відповідь Шойгу сказав: "Зрозумів".
Раніше глава Центрального розвідувального управління Вільям Бернс також визнав, що у 2022 році США вважали реальною загрозу застосування ядерної зброї в Україні, але закликав Захід не боятись ядерних погроз Кремля.
Наприкінці вересня, нагадаємо, Путіну закортіло розширити умови застосування ядерної зброї.