Close button

Добкін: на Донбасі - громадянське протистояння, Харків врятував Кернес

Добкін: на Донбасі - громадянське протистояння, Харків врятував Кернес

Політик Михайло Добкін поділився спогадами про невідому весну 2014-го, як в Харкові хотіли оголосити "ХНР" і повісити російський прапор. Про це він розповів в інтерв'ю "Бабелю", повідомляє Курс Украины.

Харківська народна республіка

У березні 2014 го в Харкові хотіли оголосити "Харківську народну республіку" і повісити над обладміністрацією російський прапор. Добкін згадує, що тоді владу лякали штурмом. За кілька днів до цього Коломойський відвіз Кернеса в Женеву, а Добкін відвіз свою сім'ю до друзів.

"Я Кернесу сказав: "Якщо завтра не повернемося, можна вже не повертатися", - згадує політик.

23 лютого Добкін повернувся до Харкова, попри протести в його особистому офісі. Він згадує, що упродовж 5 днів ходив на роботу через чорний хід, щоб його не помітили протестувальники.

1 березня антимайданівці повісили в Харкові російський прапор і побили протестувальників. Добкін стверджує, що в суспільстві не просто так мали такий настрій - харківським антимайданом хтось керував.

"Ясно, що Антимайданом хтось керував утемну, у нас були гастролери з Росії, це я 200 відсотків даю, але їх було небагато. Побиття було стихійним.
Планувалася ця ефектна картинка з триколором над площею, а глобально, думаю, задумка була такою: розгойдати Харків і зробити там зону розмежування, а Луганськ і Донецьк опинилися б в тилу. Це означає, що техніку можна було б не через російський кордон поставляти, а нібито з Луганська і Донецька — тоді Росія б взагалі не брала участі", - розповідає Михайло Добкін.
На думку політика, керували "харківською весною" російські організації. Однак відстояти Харків вдалося. Добкін відзначає, що для порятунку міста найбільше зробив Кернес.
"Організаційно для порятунку Харкова зробив найбільше Кернес. Я не знаю всіх процесів. Але ми не дали втягнути себе в Росію", - говорить Добкін.

Хто керує Україною

Добкін називає Україну "Спартою", яка повністю контролюється США. Така ситуація, за словами політика, спостерігається і в Польщі.

"Подивіться, у нас вже уряд повністю контролюється США. Є республіка Польща — вона теж під повним контролем США. Пострадянська Польща не надто відрізнялася від України у плані корупції. Американці це все прибрали. США вливають мільярди доларів у Польщу і бачать її сильною процвітаючою державою. Вона повинна зайняти лідируючі позиції на пострадянському просторі. А є Україна. З нами — така ж ситуація? Ні.
Якби Україну так розглядали, як Польщу, — та й хрін з ним, із цим [Джорджем] Соросом. Але США бачать нас як Спарту, яка народжує нових воїнів для боротьби з Росією. Вони з молоком матері відчувають ненависть до всього, що по той бік кордону. Я такою свою країну не бачу", - говорить Добкін.

Про президентські вибори

Добкін розповів про те, як балотувався в президенти в 2014 році. За його словами, "Партія регіонів" його не підтримала, бо висувала від себе Сергія Тігіпка. Тоді Добкін заявив, що піде самовисуванцем. Але з'їзд партії не оголосив про висунення Тігіпка на президентських виборах, і той також почав кампанію як самовисуванець.

В рамках передвиборчої кампанії Добкін поїхав до Луганська для агітації, однак там опинився вже в руках у "уряду ЛНР". Від нього вимагали виступити на підтримку від'єднання Луганській області від України і створення "Луганської народної республіки".

"У нас в якомусь клубі була зустріч з виборцями. На сцену піднялися люди, сказали, що вони — представники мітингарів, і попросили виступити на підтримку референдуму про створення "Луганської народної республіки". І покликали на розмову в СБУ. Після заходу ми з охоронцями туди приїхали. Біля будівлі — мітинг, укріплення. Народ мене зрадів, це все переросло в овації, звали виступити, але я сказав, що спочатку піду всередину. Постукав, вийшов якийсь тип у камуфляжі без шевронів, із пістолетом. "А ви хто?" — "Михайло Добкін". І тут він поставив друге запитання, яке ще більше збентежило: «Чого треба?»
Я дуже здивувався, я ж асоціювався з Антимайданом, мене всі знали, а тут повне нерозуміння. Мене покликали в хол, там якісь люди зі зброєю, автомати, барикади. Через хвилин пʼятнадцять прийшов ще один мужик. Сказав, що я маю оголосити, що підтримую референдум за відʼєднання Луганської області. Я сказав, що не буду цього робити — "Тоді нам нема про що розмовляти".
У будівлі були вже не українці — вони не могли мене не знати. Я вийшов із будівлі, зробив кілька кроків, а тут діджей говорить у мікрофон: "Товариші, Добкін відмовився підтримати референдум, ганьба йому!" І тут все як загуло, охорона квапить, але я ж не буду бігти. І тут почалося — у мене полетіли пляшки, каміння, почали поливати водою. Ми з охоронцями проривалися крізь натовп", - згадує політик.

На питання про приналежність Криму, Добкін відповів коротко - "український".

Політик також назвав причетних до війни на Донбасі. На його думку, РФ безсумнівно допомагає "ЛНР" і "ДНР", але миру можна буде досягти тільки переговорами.

"Для мене там протистояння з багатьма ознаками громадянського протистояння. Домовлятися про мир потрібно не з "чебурашками", яких посадили у крісла керівників "ЛНР" і "ДНР" і які нічого не вирішують, а з тими, кого Росія призначила для вирішення конфлікту", - резюмує Добкін.

Новини

Популярні теми форуму

analytics