Close button

II відтворив фрагменти картини Рембрандта

II відтворив фрагменти картини Рембрандта

Відвідувачі Рейксмузеум в Амстердамі, столиці Нідерландів, зможуть побачити найвідомішу картину Рембрандта "Нічна варта" у своєму первісному вигляді. Роботу було обрізано в 1715 році, щоб помістити в новий простір Королівського палацу, однак зараз її вдалося реставрувати за допомогою штучного інтелекту, повідомляє Обозреватель.

Як пише The New York Times, відновити полотно взявся старший науковий співробітник музею Роберт Ердман. Він навчив комп'ютер відтворювати втрачені елементи піксель за пікселем у стилі Рембрандта. За словами Ердмана, проєкт такої складності став можливий завдяки відносно новій технології, відомій як згорткові нейронні мережі – клас алгоритмів штучного інтелекту, призначених для допомоги комп'ютерам у розумінні зображень.

Роберт Ердман відновив втрачені фрагменти картини
Роберт Ердман відновив втрачені фрагменти картини. Джерело: The New York Times

Саму картину було написано 1642 року, і відтоді полотно стало національним надбанням, що не захистило його – по всьому периметру були відрізані та загублені великі смуги. З ХІХ століття "Нічна варта" перебуває в Галереї пошани Державного музею Нідерландів.

Процес встановлення втрачених фрагментів
Процес встановлення втрачених фрагментів. Джерело: The New York Times

Зазначається, що вирізана картина має ширину близько 15 футів і висоту 13 футів (1 фут = 30,48 см). Приблизно два фути від лівого краю полотна були відрізані та ще дев'ять дюймів (1 дюйм = 2,54 см) від верху. Менший збиток було завдано нижній частині, яка втратила близько п'яти дюймів, і правій стороні – там прибрали три.

Комп'ютер відтворив втрачені елементи піксель за пікселем у стилі Рембрандта
Комп'ютер відтворив втрачені елементи піксель за пікселем у стилі Рембрандта. Джерело: The New York Times

Реконструкція дозволить відвідувачам побачити втрачені фігури зліва – двоє чоловіків і хлопчик – і, що більш важливо, відчути скрупульозну конструкцію Рембрандта в композиції твору. З відсутніми частинами початковий динамізм шедевру повертається до життя, що дає уявлення про первинний задум художника.

З відсутніми частинами початковий динамізм шедевру повертається до життя
З відсутніми частинами початковий динамізм шедевру повертається до життя. Джерело: The New York Times

Тепер уперше за більш ніж 300 років публіка зможе побачити картину "майже в тому вигляді, в якому її було задумано", зазначив директор музею Тако Діббітс. Відновлені відрізані частини повісили поруч з оригіналом, щоб дати уявлення про "Нічну варту", як задумав Рембрандт.

Відновлені відрізані частини повісили поруч з оригіналом
Відновлені відрізані частини повісили поруч з оригіналом. Джерело: The New York Times

Варто зазначити, що одна копія "Нічної варти" вже існує. Її зробив голландський художник Герріт Лунденс ще в ХVІІ столітті, через 12 років після створення оригіналу, й до того, як його було обрізано. Однак його стиль був далеко не таким детальним, як у Рембрандта. Композиція Лунденса також набагато вільніша, фігури безладно розкидані по полотну, тому її не можна було використовувати для точного відтворення.

Відновлені відрізані частини, повішені поруч з оригіналом, дають уявлення про задум Рембрандта
Відновлені відрізані частини, повішені поруч з оригіналом, дають уявлення про задум Рембрандта. Джерело: The New York Times

"Нічну варту" відновили за допомогою штучного інтелекту
"Нічну варту" відновили за допомогою штучного інтелекту. Джерело: The New York Times

Нагадаємо, в Україні створили унікальний надшвидкий бойовий дрон ACE ONE, який управляється за допомогою системи штучного інтелекту. Вона може керувати "роєм таких безпілотників". Швидкість винаходу наближена до надзвукової, а для радарів він фактично невидимий.

Також раніше канадський кінематографіст і дизайнер віртуальної реальності за допомогою штучного інтелекту реконструював реальний вигляд римських імператорів. Для моделювання реалістичних рис обличчя, волосся і шкіри нейронна мережа Artbreeder проаналізувала близько сотні бюстів імператорів Стародавнього Риму, а потім за допомогою фоторедактора Вошарт додала до кожного зображення деталі, помічені на монетах, творах мистецтва і в письмових описах.

Штучний інтелект – це властивість інтелектуальних систем виконувати творчі функції, які традиційно вважаються прерогативою людини; наука і технологія створення інтелектуальних машин, особливо інтелектуальних комп'ютерних програм. ШІ пов'язаний саме з таким завданням використання комп'ютерів для розуміння людського інтелекту, але не обов'язково обмежується біологічно правдоподібними методами.

Новини

Популярні теми форуму

analytics