Close button

Кредит: яких правил дотриматися, щоб убезпечити себе

Кредит: яких правил дотриматися, щоб убезпечити себе

Багато людей бояться брати кредити, тому що чули про різноманітні «підводні камені». Однак якщо виконати прості правила, можна убезпечити себе.

Отже, як правильно взяти кредит?

Порада № 1. Уважно прочитайте кредитний договір

Багато банків друкують кредитні договори на декількох сторінках дрібним шрифтом. Робиться це для того, щоб людина, яка прийшла в банк взяти кредит, не змогла досконально вивчити всі умови. Однак не вивчивши договір, кредит брати не можна! «Заощадивши» 30-40 хвилин часу на читання, ви ризикуєте втратити набагато більше. Тому треба запам'ятати: перш ніж щось підписати, уважно вивчіть усе, зокрема нюанси.

Порада №2. Уточніть усі умови й додаткові комісії

Останнім часом багато банків почали практикувати таку хитрість. Вони декларують «нульову» процентну ставку (наприклад, 0,1% або навіть 0,01% річних) і широко це рекламують. При цьому вводиться щомісячна комісія за обслуговування кредиту, яка може досягати 10% від суми виданого кредиту. Клієнт, приходячи в банк, бачить нульову процентну ставку й абсолютно не заглиблюється, які додаткові комісії та платежі закладені. В результаті він переплачує за кредит у два, а часом і в три рази більше.

Тому треба запам'ятати: відразу ж уточніть у менеджера банку наявність додаткових комісій, платежів і зборів. Не полінуйтеся розпитати про кожного з них докладно. Запитайте, скільки ви будете гасити щомісяця і просто порахуйте, яку суму вам доведеться повернути в підсумку. Для цього використовується спеціальний кредитний калькулятор.

Порада №3. «Вимкніть» усі додаткові комісії та платежі, що можна

Дуже часто банк практикує «добирати» свої доходи за рахунок введення різноманітних додаткових комісій і зборів. Наприклад, клієнтові пропонуються всілякі види страховок (від нещасного випадку, втрати роботи і т.п.), іноді - кілька відразу. При оформленні кредитної карти в обов'язковому (або напівобов'язкових) порядку вводиться плата за СМС-повідомлення про рух по карті. Причому всі (або майже всі) подібні додаткові комісії та платежі можна відключити або відразу ж при оформленні кредиту, або трохи пізніше. Природно, менеджер банку постарається акуратно «забути» повідомити клієнту або про наявність подібного навантаження на кредит, або про те, що від них можна позбутися.

Тому треба запам'ятати: після того, як ви уточните у менеджера про всі явні і приховані комісії, відразу запитаєте, що з цього можна відключити. І все, що можна, відразу ж у відділенні банку вимкніть. Якщо не можна відключити в момент оформлення, уточніть, коли можна відключити, і не забудьте це зробити.

Порада №4. Уточніть можливість дострокового погашення кредиту.

Часто люди беруть кредити на якусь термінову покупку, на яку недостатньо грошей. Потім гроші з'являються - і люди поспішають у банк, щоб повернути кредит. І раптово дізнаються, що достроково погасити кредит або не можна, або за це передбачено суттєві штрафні санкції.

Тому треба запам'ятати: до того, як ви підписали кредитний договір, уточніть, чи можна погасити кредит достроково, і чи не передбачено за це штрафні санкції. Якщо за дострокове погашення передбачений штраф - спробуйте оформити кредит в іншому банку, де більш лояльні до клієнта умови.

Порада №5. Завжди своєчасно вносьте платежі

Якщо Ви уважно вивчили кредитний договір, підписали його, отримали гроші і придбали заповітну річ, залишилося найголовніше - своєчасно вносити платежі. Для цього треба попросити менеджера скласти для Вас календар погашення платежів, де буде розписано по датах, коли і яку суму вносити. При цьому обов'язково варто уточнити, що буде, якщо не внести суму до вказаної дати. Адже всяке може трапитися ... Але треба віддавати собі звіт, у що може вилитися подібне прострочення платежу. До речі, один з істотних наслідків прострочення по кредиту - це погана кредитна історія.

Тому треба запам'ятати: своєчасне внесення платежів по кредиту дозволить не тільки уникнути додаткових, абсолютно непотрібних витрат, але й забезпечить вам хорошу кредитну історію.

І ніколи не варто забувати: гроші беруться чужі і на час, а віддаються - свої і назавжди!

Новини

Популярні теми форуму

analytics