Ці храми України потрібно відвідати хоча б раз у житті: 5 унікальних споруд
Україна багата на архітектурні та історичні пам'ятки, серед яких особливе місце займають храми, які вражають своєю красою, історією та духовною значущістю. Ці святині не лише релігійні об'єкти, а й справжні шедеври архітектури, що заслуговують на увагу кожного мандрівника, пишет Анна Шиканова, РБК-Украина.
Які унікальні українські храми треба відвідати обов'язково, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).
Києво-Печерська лавра
Найбільший і найстаріший православний монастир України був заснований у 1051 році. Унікальний архітектурний ансамбль монастиря завершили наприкінці XIX століття.
Головний храм монастиря - собор Успіння Богородиці, спочатку закладений у візантійському стилі та перебудований у стилі українського бароко.
Велика лаврська дзвіниця, висотою 96 метрів, є найвищою в Києві. Підземелля монастиря та численні музеї на його території мають велику популярність серед туристів.
Собор святого Юра
Перший храм на місці нинішнього Собору святого Юра виник у XIII столітті. Його неодноразово руйнували вороги. У XVIII столітті розпочалося будівництво святині, яка сьогодні є однією з найвидатніших пам'яток Львова.
Особливу увагу привертають роботи загадкового українського скульптора Йоганна Георга Пінзеля.
Хоча історики досі не знають усіх деталей його творчості, скульптури, що збереглися у Соборі святого Юра, викликають захоплення у всіх відвідувачів.
Свято-Троїцький собор
Це найбільший дерев’яний храм в Україні, який було зведено без використання цвяхів. Ця церква знаходиться у місті Новомосковськ, що у Дніпропетровській області.
Собор був побудований у 1781 році народним майстром Якимом Погребняком. Ця будівля є єдиною в Україні збереженою дев’ятидільною церквою, яка належить до 100 найкращих дерев’яних споруд світу.
Собор всередині має три престоли: Петра і Павла, Трьох Святителів та Святої Трійці.
Свято-Покровська церква
Єдиний в Україні мурований дев’ятибанний храм в Україні. Зведений у 1902-1906 роках за проєктом І.С. Кузнецова, храм у Плішивцях є зменшеною, але не менш прекрасною копією храму в Новомосковську.
Архітектор врахував побажання щодо повного відтворення оригінальної святині, створивши шедевр, який вражає своєю красою та величчю.
У 1911 році поряд зі Свято-Покровською церквою побудували триярусну дзвіницю, а трохи пізніше всю територію обгородили мурованою огорожею.
Храм Білого Лотоса
Прикрасою Черкас є храм "Білий лотос" - єдиний буддійський храм у Європі. Ця будівля є прообразом знаменитого буддійського храму в Лаосі, а на вході розташовані фігури древніх воїнів, привезені з Тибету.
Український храм "Білий лотос" належить до давньолаоської школи кунг-фу "Ша-Фут-Фань", що у перекладі означає "Клан п’яти бойових котів".
Окрім бойових мистецтв, у "Білому лотосі" можна вивчати йогу, східні танці, практику правильного дихання та опановувати таємниці чайної церемонії.
Раніше ми писали про те, які мости в Україні варто побачити на власні очі.
А ще розповідали про те, у яких карпатських селах не буде жарко навіть влітку.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: Вікіпедія, uain.press, visitukraine, landmarks.