У ЄС домовилися про пакет допомоги для відновлення економіки

Держави Європейського Союзу в ході саміту в Брюсселі домовилися про розмір пакету допомоги для відновлення економіки країн, які постраждали від коронавірусу.

Про це пише "Радіо Свобода", передає УНН.

Згідно з домовленістю, виділять не 500 мільярдів євро, як вимагали Німеччина і Франція, а 390 млрд, повідомили європейські дипломати ввечері в понеділок, 20 липня.

За скорочення суми субсидій, які не потрібно буде повертати, виступали Австрія, Данія, Нідерланди, Фінляндія і Швеція. Спочатку вони наполягали на наданні тільки кредитів, а не субсидій, щоб схилити такі країни, як Італія, до більш сміливої політики реформ.

План допомоги критикували також тому, що ЄС вперше хоче у великому обсязі взяти на себе спільні боргові зобов 'язання для програми інвестицій і стимулювання економіки.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 27 травня представила план відновлення європейської економіки після пандемії коронавірусу. Брюссель пропонував створити фонд обсягом в 750 млрд євро, який додасться до вже запущених загальноєвропейських механізмів.

З цієї суми 500 млрд мали становити субсидії, а 250 млрд - кредити.

Скористатися допомогою зможуть всі країни блоку, якщо їхні плани з відновлення і реформ отримають схвалення.

Мінфін залучає гроші за рахунок валютних ОВДП

Ілля Нежигай

Загружаем комментарии...
Читати коментарі

Новини

Більше новин