Україна представила план щодо Донбасу

Офіційний Київ розробив План спільних кроків, який передбачає повне припинення збройного конфлікту на Донбасі. Про це заявив глава української делегації в тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.

За його словами, всі збройні формування і озброєння повинні бути виведені з окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року.

За його словами, після цього Україна повинна взяти під контроль державний кордон з РФ і забезпечити в ОРДЛО нормальну життєдіяльність. "Тобто, складова безпеки стає головною, визначальною для того, щоб рухатися вперед", - наголосив Кравчук.

За його словами, важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності для учасників збройного конфлікту і амністії тих, хто не вчинив злочинів.

"Це повинно бути зроблено шляхом прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту, текст якого потрібно буде обговорити в робочій групі ТКГ з політичних питань", - пояснив Кравчук.

Він висловив надію, що Російська Федерація, Німеччина і Франція підтримають таку пропозицію. Згідно з українським планом, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО повинні бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України і з дотриманням стандартів ОБСЄ.

"Крім того, необхідно буде прийняти закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО. Я думаю, що Верховна Рада вже напрацювала багато в цьому напрямку. Потрібно підняти всі ці напрацювання, подивитися на їхній зміст, і з урахуванням тих змін, які відбулися, прийняти відповідне рішення", - зазначив Кравчук.

За його словами, Україна також буде пропонувати створення вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО.

"Без неї відновити там економіку буде неможливо. І ця вільна економічна зона, згідно з нашим баченням, повинна діяти десь орієнтовно до 2050 року. Розрахунки показують, що цей час дозволить привести регіон Донбасу в нормальний стан", - заявив він.

Загружаем комментарии...
Читати коментарі

Новини

Більше новин