Close button

"Революція голодних": Туніс охопили заворушення

"Революція голодних": Туніс охопили заворушення

Влада ввела підрозділи національної армії до кількох провінцій задля захисту держустанов. Четверту добу Туніс стрясають антиурядові протести. Минулої ночі в ряді міст демонстранти блокували дороги, вибудовували барикади з палаючих покришок, вступали в сутички з правоохоронцями. Ті у відповідь застосовували сльозогінний газ. На сьогоднішній день відомо про затримання майже 900 осіб, повідомляє Корреспондент.

Хвилювання в країні, котра відзначила минулого тижня річницю жасминової революції, почалися на тлі гострої соціально-економічної кризи, посиленого пандемією. Влада ввела підрозділи національної армії до кількох провінцій Тунісу.

Протести на тлі пандемії

Поліція Тунісу затримала 877 осіб, які брали участь в масових заворушеннях у декількох містах країни. Офіційний представник МВС Тунісу Халед аль-Хайуні заявив, що "більшість із них є неповнолітніми, а також мають судимості".

Правозахисна група Amnesty International закликала негайно звільнити всіх заарештованих. "Ніщо не дає дозволу силам безпеки розгортати заходи, навіть якщо вони реагують на акти спорадичного насильства", - заявили правозахисники.

Заворушення відбуваються на тлі десятої річниці туніської революції, в результаті якої було повалено президента Зін ель-Абідін Бен Алі, через бідність, повсюдне безробіття і погіршення економічних умов.

Революція у Тунісі поклала початок масових заворушень і безладів у цілому ряді країн Близького Сходу у 2011 році, який отримав назву "Арабська весна".

Конкретний привід до сьогоднішніх безладів, за повідомленням AFP, залишається незрозумілим. Агентство відзначає, що зіткнення відбуваються переважно у робочих районах туніських міст.

Однак Reuters пише, що жителі Тунісу незадоволені результатом перевороту 2011 року. Хоча революція принесла в країну демократію, рівень життя суттєво не покращився: жителі так само страждають від безробіття та низької якості держресурсів.

Зокрема, третина молоді в країні зараз перебуває без роботи, а економіка в 2020 році, як пише BBC, скоротилася на дев'ять відсотків. Найбільше від пандемії постраждала туристична галузь, яка є важливою частиною економіки Тунісу.

Euronews, в свою чергу, пише, що приводом до демонстрацій стало відео, котре з'явилося у соцмережах, на якому поліцейський грубо поводиться з пастухом, чиї вівці заблукали у будівлі місцевої адміністрації.

Нагадаємо, що революція у Тунісі десять років тому почалася через самоспалення вуличного торговця, якого образила співробітниця поліції.

Нові заворушення почалися у неділю після настання комендантської години о 16:00, введенної в рамках боротьби з пандемією коронавіруса. З кожним днем акції непокори стають у Тунісі більш масовими, а їх географія стрімко розширюється.

Учасники заворушень споруджують барикади, підпалюють автомобільні шини, перекриваючи дороги, скандують гасла проти правлячої влади, називаючи свої дії "революцією голодних".

При цьому групи молодих людей, вік яких, за оцінками силовиків, не перевищує 25 років, б'ють вітрини магазинів, автомобілі, а також грабують державні установи та фінансові організації.

Влада Тунісу ввела підрозділи національної армії до кількох провінцій країни для захисту державних установ і боротьби з масовими заворушеннями.

Новини

Популярні теми форуму

analytics