Якщо питання до мене, то я не закликаю нікого нічого ніде тримати. Більше того, не раз наголошував, що якщо тримати на короткострокових депозитах, то це не вигідно бо інфляція вище відсотків, якщо тримати на річних з закінченням в грудні-січні, то не вигідно, бо для фіксації успішного результату дуже значна девальвація і надто високий курс ВКВ в ці місяці. А якщо тримати на річних з закінченням в червні-серпні, коли сезонно вже кілька років курс найнижчий (і це виглядає найлогічніше) - наступного року є певні курсові ризики, ну і до вибору банку треба підходити обережно. Крім того, все залежить від сум, які треба розмістити і від достатньої кількості вільного часу і міцності нервів (на випадок настання фонду). Щодо фінмоніторингу, ваші кошти під пильним наглядом в любому банку. Адже там є чіткі правила і процедури, однакові для всіх. Інше питання чи банк легко і в повному обсязі ділиться такою інформацією. Ось що писав про нашу БС і Приват зокрема в серпні 2016 року в трохи іншому місці: Як на мене, якщо ми порівнюємо два державні банки: Ощад і Ексім на валізу без ручки швидше схожий саме Ощад. Ексім має більш живучішу структуру, через нього проходить значна кількість ВКВ. Очевидно, значні проблеми мають обидві фін установи, але ще більші проблеми має держава, двох вона явно не витягне. Тому, рано чи пізно гостро стане необхідність один банк скинути. Залишитися державним, з моєї точки зору, більше шансів має Ексім. Але Ощад сам по собі мало привабливий. Варіант обєднання його з кимось і тоді швиденько скинути якомусь міжнародному монстру виглядає дуже реальним.
Кандидат на злиття, з точки зору теперішнього керівництва держави, більш ніж очевидний. Ексгубернатор зараз надто сильний і непередбачуваний - становить найбільшу реальну загрозу. Стримуючими факторами є: невизначеність та значне загострення на фронті, в такому разі ніхто ніяких коштів ні в що в Україні вкладати не буде, крім того, Коломойський має реальний вплив на суттєву частину боєздатних підрозділів; політична ситуація в країні, адже настирливі спроби певних сил організувати "передчасні дочасні" вибори в країні не дозволяють теперішній владі наживати собі нових ворогів чи будити приспані конфлікти.
Тому, до закінчення виборів в США, ніяких гучних потрясінь в банківському секторі не чекаю, з ініціативи влади точно. До цього ж часу не чекаю якихось серйозних інвестицій (приватизацій реальними європейськими чи штатівськими інвесторами).
Але, влада може діяти у відповідь. А Коломойський зараз перебуває в активному пошуку партнерів (і значне зближення з Аваковим а зараз це №1 НФ і єдиний потужний опонент Гройсмана в КМ; і переговори з Луценком тим що генпрокурор і тд).
Крім того, є ще один нюанс: Приватбанк і тіньова економіка. Є великі потужні підприємства, які працюють по чорних схемах, вони всі належать людям з влади, а є середні і малі, які певним чином діляться, але таки не належать і не контролюються владою. І їх доля росте, за моїми підрахунками тільки в харчовій галузі і в регіональному рітейлі тінь виросла, в порівнянні з минулим роком на 15-30%. А це ті підприємства і бізнеси, які належать середньому класу, який найбільше незадоволений теперішнім станом справ (бідні мають субсидії, олігархи мають ріст тарифів і результати субсидій, а середній клас тягне на плечах всі «реформи», європейські тарифи, нове оподаткування і тд). Отже, вони не лояльні і їх треба контролювати, але цивілізовано, без репресій, «по європейськи», бо йдуть вибори і вони можуть фінансувати не ті сили, та й свої витрати на вибори влада не проти мінімізувати і зробити це за чужий рахунок. А зробити це простіше всього через Приватбанк, адже там всі такі мають рахунки і карточки, адже він інноваційний, зручний, оперативний, ефективний і тд… Тобто, не останньою причиною долі Привату було те, що це була кровоносна система тіньової економіки і жодні дані ніхто нікому не давав. Коломойський міг собі це дозволити. Зараз, більш ніж впевнений, не залишилося жодного банку (ну хіба великі росдочки, але їх майбутнє дуже сумнівне) в якому гроші пересічного громадянина в таємниці, тиші і спокої.
    • Подобається
    • Дякую
    10