Дякую за жарт. Зрештою, основні тенденції і фундаментальні чинники передбачив разом з результатом міжнародних судів (яких рік тому всі дуже боялися). З траншем МВФ помилився в часі. З легалізацією статків олігархів – у формі (замість приватизації маємо ОВДП і «євробонди»). Щодо курсу в окремо взяті місяці то, звичайно в більшості,  біда (хоч піки і мінімуми близькі до факту). Ризикну продовжити фантазування ще на рік. Мінусів, однозначно назбираю більше, але може цього разу більше бажаючих буде також спробувати. Може хтось прокоментує змістовно. А раптом і постійні мінусувальники будь чого написаного мною візьмуть приклад з Сергія 1982 і також стануть не тільки мінуси ставити, але й власні думки писати… Отже, по місячно з короткими коментарями і  основними чинниками.  Січень  28 – 28,5 експорту «навідвантажували» достатньо, щоб забезпечити пропозицію на МБ, але перекоси попиту-пропозиції через рвані довгі вихідні і конвертація дуже не злої торгівлі зробить своє.
Лютий  27,3 – 27,5 негативними чинниками буде передвиборна гонка з компроматами, розхитуванням, значною невизначеністю результатів та вихід з ОВДП чи перепозичення під серйозно покращені умови (не обов’язково безпосередні відсотки) «інвесторів». Позитивом залишаться титанічні потуги пропрезидентських сил і держвертикалі показати стабільність.
Березень  26,8 - 27.2 в найкращому випадку і 27,8 – 28,5 якщо ексгубернатор і ексвласник Привату піде на задіяння максимальних ресурсів для просунення Зеленського в другий тур.
Квітень  28 - 28,5 на фоні низьких шансів діючого президента перемогти в другому турі чи взагалі непопадання в другий тур.
Травень  27,5 – 27,8 головним плюсом будуть сезонні чинники, падіння попиту на валюту і старт боротьби за парламент. Швидше всього, теперішнім треба буде втриматися там для протидії новому президенту.
Червень  26,8-27,3
Липень  26,5 – 27 головним негативом стане інформація про гірший врожай сг. Фруктові однозначно два роки під ряд не родять. Та й зернові і масляні скільки часу не можуть рекорди ставити. Землі відпочивати треба. Ну і, передбачаю, врожайність впаде й через часткове повернення в тінь. В умовах політичної невизначеності вирішать більше собі залишити.
Серпень  27 – 27,5 сезонні чинники, відпустки
Вересень  27,8 – 28,3 старт активної парламентської  виборчої  компанії. Активізація впливу чиннику зменшення експорту с/г.
Жовтень  28,5 – 28,8 парламентські вибори
Листопад  29 -29,5 головним негативом будуть виплати по зовнішніх боргах на фоні малих ЗВР, які спалять на аналогічних виплатах до того часу; проблеми з створенням коаліції та, швидше всього, параліч кабінету міністрів.
Грудень  29,5 – 30 ті ж проблеми з парламентом, КМ, бюджетом на 2020 і сезонність. Світової кризи в 2019 не бачу. Виплати по зовнішніх боргах будуть робитися з ЗВР (де можна) і буде йти відкуп з МБ і готівкового. Десь так. Всім веселих Різдвяних свят.
    • Не подобається
    • Подобається
    • Хаха
    • Дякую
    • Лайк
    85