Close button

Авіакатастрофа МАУ: Іран відмовляється називати імена причетних до катастрофи

Авіакатастрофа МАУ: Іран відмовляється називати імена причетних до катастрофи

Іранська сторона відмовляється називати Україні імена причетних до збитого українською авіалайнера під Тегераном 8 січня 2020 року. Про це заявив заступник глави МЗС Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24", повідомляє УНИАН.

За його словами, Україна направляла в Іран запити про міжнародно-правову допомогу, однак відповіді приходили зі значними затримками, або не містили фактичної інформації.

"Ми наполягали, щоб Іран відкрив завісу над тими подіями принаймні для вузького кола фахівців. Ми запропонували і створення спільної слідчої групи. Ми говорили про проведення спільних слідчих дій. Але до сих пір іранська сторона не відповіла нам позитивно на ці пропозиції", - заявив він.

Енин підкреслив, що Іран не називає імена винних у катастрофі.

"Більш того, нам до сих пір відмовляються назвати імена тих осіб, які перебувають під підозрою, або щодо яких найближчим часом буде направлено обвинувальний висновок до суду. Посилання йде на військову таємницю. Безумовно, закритий характер судового процесу, а також зволікання в співробітництво з правоохоронними органами України не сприяє посиленню довіри до розслідування, яке проводить Іран ", - розповів заступник голови МЗС.

Катастрофа літака МАУ в Ірані

  • 8 січня 2020 року в Ірані розбився літак МАУ, що виконував рейс за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великобританії.
  • Через три дні президент Ірану Хасан Рухані визнав, що український лайнер був збитий іранськими військовими "внаслідок ненавмисної людської помилки" і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.
  • 30 грудня іранські ЗМІ інформували, що уряд Ірану доручив виплатити родинам жертв катастрофи літака МАУ компенсації по 150 тис. Доларів США або еквівалент в євро.
  • У повідомленні стверджується, що Іран провів кілька засідань з країнами, громадяни яких загинули в результаті катастрофи, і в результаті сторони домовилися про компенсації сім'ям жертв.
  • У свою чергу, в МЗС України зазначили, що розмір компенсацій родичам жертв катастрофи треба спочатку визначити шляхом переговорів.
  • 7 січня 2021 року Рухані заявив, що всі відповідальні за збиття літака постануть перед судом.
  • Військова прокуратура Ірану завершила розслідування у справі про збиття українського авіалайнера під Тегераном 8 січня 2020 року

Новини

Популярні теми форуму

analytics