Виявлено ефективність ультразвуку в руйнуванні коронавируса
Вивчаючи фізичні характеристики вірусу SARS-CoV-2, які до сих пір погано вивчені, вчені з MIT виявили, що він може бути уразливий до ультразвукових вібрацій на частотах, які використовуються в медичній діагностиці. Оболонка вірусу швидко руйнується на частотах в 25 і 50 МГц, причому як у водному, так і повітряному середовищі, повідомляє Хайтек+.
Команда дослідників з MIT провела комп'ютерне моделювання нового коронавируса і його механічних реакцій на вібрації на базі фізики твердих тіл і обмежених відомостей, зібраних про структуру вірусу. Оскільки його точні характеристики не відомі, вчені спершу змоделювали поведінку зразка з різними параметрами пружності для оболонки і для шипів, пише MIT News. І задалися питанням, що може викликати руйнування вірусу?
Для того щоб відповісти на це питання, вони включили в модель акустичні вібрації і помітили, що вібрації ультразвукового спектру створюють брижі в структурі вірусу. Почавши з 100 МГц, або 100 мільйонів циклів в секунду, вони звернули увагу, що спочатку природні коливання вірусу були практично непомітними. Але через частку мілісекунди зовнішні коливання, резонуючи з частотою природних коливань вірусу, привели до утворення вм'ятини на оболонці, як при ударі м'яча об землю.
При підвищенні амплітуди вібрацій коронавірус тріскався. При більш низьких частотах в 25 або 50 МГц це відбувалося ще швидше, причому як у водному, так і повітряному середовищі. Ці частоти і інтенсивність коливань знаходяться в межах можливостей медичних діагностичних апаратів.
Результати дослідження попередні і засновані на обмежених даних, але, тим не менш, це перше свідчення уразливості коронавируса при впливі на нього ультразвукової терапії.