США запропонують Мадуро амністію в обмін на відмову від влади у Венесуелі, - WSJ
Сполучені Штати хочуть запропонувати президенту Венесуели Ніколасу Мадуро відмовитись від влади в обмін на амністію після спірних виборів глави держави, пише Едуард Ткач, РБК-Україна.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal.
Видання, посилаючись на джерела, пише, що США обговорили помилування Мадуро та його старших помічників, проти яких Міністерство юстиції Сполучених Штатів висунуло звинувачення. Вашингтон хоче переконати Мадуро залишити посаду глави держави до закінчення терміну його повноважень у січні.
Одне з джерел видання, знайоме з обговореннями в адміністрації президента США Джо Байдена, стверджує, що американська пропозиція щодо амністії Мадуро, а також для його старших помічників, є одним із варіантів, як змусити Мадуро залишити посаду.
Як повідомляється, США має п'ять місяців до інавгурації президента Венесуели, щоб укласти цю угоду. Однак багато залежить від результатів виборів президента США, які відбудуться у листопаді цього року. До того ж досягти цієї мети буде складніше, якщо президентом стане Дональд Трамп.
У разі його перемоги республіканець може припинити будь-який конструктивний діалог, повернувшись до своєї агресивної політики щодо венесуельського лідера. WSJ нагадує, що ще у 2019 році адміністрація Трампа ввела проти Венесуели санкції та підтримала тіньовий уряд країни для свердління режиму.
Крім того, як пише видання, Мадуро відкритий до переговорів, якщо Вашингтон "проявить до нього повагу". Водночас, він досі не довіряє США, навіть незважаючи на те, що адміністрація Байдена скасувала більшість економічних санкцій, сподіваючись сприяти чесним і відкритим липневим виборам.
Вибори у Венесуелі
Нагадаємо, що 28 липня президента Венесуели Ніколаса Мадуро оголосили переможцем на минулих президентських виборах. Однак опозиція заявила про фальсифікацію оголошених результатів, і що перемогу здобув їхній кандидат Едмундо Гонсалес.
Зокрема, опозиція оприлюднила результати президентських виборів і заявила, що Гонгалес набрав 67% голосів, тоді як чинний президент Мадуро лише 30%. З 29 липня у Венесуелі розпочалися протести.
США та ЄС перемогу Мадуро не визнають. Держсекретар Штатів Ентоні Блінкен заявив, що насправді на президентських виборах у липні переміг опозиційний кандидат Гонгалес.
За його словами, Національна виборча рада Венесуели проголосила Мадуро переможцем на виборах без "доказів, що підтверджують". Зокрема, там досі не опублікували детальних даних голосування чи будь-яких таблиць підрахунку голосів, незважаючи на численні заклики венесуельців та міжнародної спільноти зробити це. Блінкен зазначив, що це позбавляє довіри до оголошеного результату.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.